szampon do włosów

Jak odpowiednio zadbać o włosy zimą?

Niska temperatura, suszenie po każdym myciu, codzienne noszenie czapki – zimowy klimat zdecydowanie nie należy do sprzymierzeńców naszych włosów. W jaki sposób uchronić się przed negatywnym wpływem pogody na nasze kosmyki, a jednocześnie zapewnić im piękny wygląd przez cały rok?

Zmień codzienne nawyki

Należysz do osób, które codziennie wstają rano, by poświęcić więcej czasu na pielęgnację swoich włosów? Nie ma w tym nic złego, pod warunkiem, że nie poddajesz ich codziennemu myciu i suszeniu. Nawet odpowiednio dobrane szampon do włosów i odżywka nie powinny być używane każdego dnia, ponieważ może to wpłynąć na spotęgowanie problemu przetłuszczania i jednoczesnego wysuszania się kosmyków. Najlepiej myć włosy wieczorem, jednak na tyle wcześnie, by zdążyły wyschnąć, zanim położymy się spać. Do regularnych czynności, o których należy pamiętać, powinniśmy zaliczyć także stosowanie regenerującej maseczki, która z pewnością poprawi stan naszych włosów – nie tylko zimą. To tylko parę minut, które po zaledwie kilku użyciach mogą zaowocować widocznymi na pierwszy rzut oka, a przede wszystkim odczuwalnymi efektami.

Odpowiedni szampon do włosów i odżywka – a poza tym?

Dobór odpowiednich kosmetyków do włosów i skóry głowy to absolutna podstawa. Zimą szczególnie użyteczne mogą okazać się preparaty przeciwdziałające elektryzowaniu się kosmyków, a także suszarka z funkcją jonizacji – starajmy się jednak ograniczyć konieczność suszenia do minimum. Zacznijmy od tego, by stosować wyłącznie łagodny szampon do włosów i odżywkę bogatą w składniki wzmacniające – niekiedy spotykane w formie kosmetyku dostępnego w specjalnej zimowej edycji. Co jeszcze może pomóc nam bronić się przed wpływem mrozu na zdrowie włosów? Wspomniane wcześniej maseczki to nie jedyna rzecz, jaką możemy dla nich zrobić. Warto zacząć od tego, by nigdy nie zapominać o noszeniu czapki, która nie tylko chroni nas przed przeziębieniem, ale także redukuje wpływ chłodu na włosy, które zimą stają się bardziej podatne na uszkodzenia. Czapkę ze sztucznych włókien należy jak najszybciej zamienić na zdrowszą dla skóry głowy, wykonaną z materiałów naturalnego pochodzenia. Nie bez znaczenia jest także szczotka, jakiej używamy na co dzień – ona również powinna być wykonana z naturalnego włosia. Kolejną rzeczą, o której powinniśmy pamiętać, jest negatywny wpływ nadużywania kosmetyków do stylizacji. Zwłaszcza zimą mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie naszych włosów, dlatego warto sięgać po nie tylko okazyjnie.