Czy opłaca się zakup laptopa poleasingowego?

Laptop używany – czy warto się w ogóle zastanawiać nad jego zakupem? Jest to sprzęt, który zazwyczaj po kilku latach zmusza nas do wymiany, a zatem będąc jego drugim czy nawet kolejnym właścicielem, budzi w nas mnóstwo obaw. Nie zawsze jednak używany laptop musi przysporzyć nam więcej problemów niż korzyści. Przykładem są laptopy poleasingowe.

Laptop w klasie premium

 

Laptopy poleasingowe, które możemy kupić na aukcjach np. na aukcje.efl.com.pl, to sprzęt używany wcześniej przez pracowników mniejszych i większych firm. Przedsiębiorcy kupując urządzenia do pracy, bardzo często koncentrują się na tym, aby były one znanych oraz cenionych marek i najlepiej wyróżniały się dużą wydajnością, niezawodnością i mocną konstrukcją. Nie są to więc laptopy z najniższych półek, w których to największą zaletą jest jedynie niska cena.

Komputery biznesowe mają więcej do zaoferowania, są wzbogacone o wiele dodatkowych funkcji, niekiedy nawet niedostępne w tradycyjnej sprzedaży.

Na co zwrócić uwagę

 

Komputer polesingowy nie jest komputerem nowym, kupowanym w sklepie, a zatem zanim mu zaufamy, trzeba go dobrze sprawdzić. Przy zakupie istotne jest, aby zapoznać się dokładnie ze specyfikacją sprzętu. Jeżeli nie znamy się na tym, koniecznie pytamy osobę, która ma na ten temat większą wiedzę. Dane techniczne informują nas o jakości sprzętu i pozwalają stwierdzić, czy jest to komputer, który spełnia nasze oczekiwania pod względem wydajności i szybkości pracy, pojemności i wielozadaniowości.

Ponadto, konieczna jest weryfikacja systemu, tzn. sprawdzenie, czy jest on licencjonowany, a także w jakim jest języku (może być to przecież sprzęt sprowadzany z Polski). Przeważająca część takich informacji powinna zostać umieszczona na stronie, jak jest to na aukcje.efl.com.pl. Zdarza się jednak, że musimy dopytać o pewne dane dotyczące sprzętu, o których sprzedawca się wspomniał na aukcji.

Czy warto kupować komputery poleasingowe? Jest to dobry sposób, aby zaoszczędzić i jednocześnie wybrać sprzęt wysokiej klasy. Zatem… warto!