niszczenie dokumentów

Co oznacza odpowiedzialne podejście do niszczenia firmowych dokumentów?

Każde przedsiębiorstwo musi zatroszczyć się o bezpieczeństwo niszczenia akt. Zakres działania oraz branża nie mają tu szczególnego znaczenia, bo wszystkich dotyczy ryzyko wycieku informacji oraz szereg negatywnych konsekwencji, które się z nim wiążą. Wśród klientów profesjonalnych usługodawców można więc znaleźć sądy, urzędy, prokuratury, szkoły, przedszkola i inne instytucje sektora państwowego. Na pomoc mogą liczyć również małe firmy oraz korporacje z setkami oddziałów.

 

Co zachęca firmy do profesjonalnego niszczenia dokumentów?

Podmioty, które wybierają taką współpracę, doceniają przede wszystkim wygodę usługi. Niszczenie dokumentów, zwłaszcza na dużą skalę, to uciążliwy obowiązek. W dodatku nie można się tu pomylić, bo jeśli niewłaściwie zutylizujemy akta, dokument może wpaść w niepowołane ręce. Warto zaznaczyć, że wykorzystanie biurowej niszczarki nie zawsze zdaje egzamin. Dlaczego?

Urządzenia biurowe do niszczenia dokumentów, generują ścinki. Taki produkt utylizacji trafia na śmieci, co oznacza, że przedsiębiorstwo traci nad nim kontrolę. Wystarczy odrobina pecha i trochę złych intencji, żeby ścinki trafiły w niepowołane ręce. Firmy wolą uniknąć takich sytuacji z co najmniej trzech powodów:

  1. nie chcą płacić grzywny za złamanie RODO
    Oczywiście kwota kary uzależniona jest od wielu czynników. Czasem jednak mowa o monstrualnych sumach.
  2. nie chcą borykać się z problemami wizerunkowymi
    Klienci niechętnie ponownie zaufają firmie, która raz nie zadbała o opiekę nad ich danymi osobowymi. Szczególnie teraz, gdy tak dużo mówi się o cyberprzestępcach, klienci zwracają dużą uwagę na politykę przedsiębiorstw w tym zakresie.
  3. nie chcą upubliczniać firmowych sekretów
    Każde przedsiębiorstwo dysponuje informacjami, którymi niekoniecznie chce się dzielić z konkurencją. Nieodpowiedzialne niszczenie akt to ryzyko, że pilnie strzeżone informacje zyska podmiot, który może nam znacznie zaszkodzić.

 

Jak o niszczenie dokumentów dbają specjaliści?

Rhenus Data Office Polska i inni kompetentni usługodawcy, oferujący profesjonalne niszczenie dokumentów, dysponują specjalnymi instalacjami utylizującymi. Ich funkcjonowanie całkowicie wyklucza ryzyko wydostania się informacji na zewnątrz. Wszystko dlatego, że nie generują ścinków. Zamiast tego przetwarzają dokumenty do stopnia, który nie pozwala na odtworzenie informacji. Instalacje radzą sobie z papierem oraz cyfrowymi nośnikami danych, takimi jak płyty CD, DVD oraz dyski HDD.

Współpraca z ekspertami to również wygoda. Ekipa odwiedza naszą siedzibę w umówionym terminie, a następnie odbiera akta przeznaczone do niszczenia. Całość odbywa się niezwykle sprawnie, co pozwala naszym pracownikom nie odrywać się do pracy. Korzystanie z profesjonalnego niszczenia dokumentów w żaden sposób nie wpływa więc negatywnie na codzienne funkcjonowanie przedsiębiorstwa.