Pożyczka ratalna

Pożyczka ratalna a bezpieczeństwo kredytobiorcy

Stale słyszy się o nieuczciwych firmach pożyczkowych, które oszukują ludzi na pieniądze, poprzez ukryte w regulaminie  dodatkowe  opłaty. Często ludzie boją się brać pożyczki z firm pozabankowych, ponieważ obawiają się trafić właśnie na tego typu oszustwo. Czy jest to jednak uzasadniony strach i należy się wystrzegać pożyczek pozabankowych? Odpowiedź na to i na wiele innych, znajdziesz w tym artykule.

Mimo iż od czasu do czasu słyszy się o przekrętach wykonywanych przez pozabankowe firmy pożyczkowe, to są to jedynie odosobnione przypadki, które są skutkiem nieczytania umowy oraz brania pożyczek od firm dopiero powstałych, lub będących krótki czas na rynku. Do pożyczek pozabankowych wysokiego ryzyka, należą głównie pożyczki udzielane pod zastaw mieszkań i domów. Właśnie w przypadku tych pożyczek (pożyczka bez baz pod zastaw) , najwięcej jest przekrętów.

Korzystając z ofert pożyczkowych, najlepiej jest wybierać firmy, które mają jasną i przejrzystą umowę.  Jeżeli nie jesteś pewny o co chodzi w umowie kredytowej, lub jej nie rozumiesz, nigdy jej nie podpisuj! Nie musi to być oszustwo, jednak nie powinno się podpisywać dokumentów bez ich zrozumienia. Dlatego, jeżeli zastanawiasz się nad upatrzoną ofertą pożyczki, a umowa sprawia Ci problemy, skontaktuj się z doradcą finansowym, który przeanalizuje ją razem z Tobą i pomorze rozwikłać niezrozumiałe punkty.

Kolejną metodą, aby wystrzegać się naciągaczy jest korzystanie z ofert firm pożyczkowych będących dłuższy czas na rynku i posiadających nienaganną reputacje, wtedy również możesz mieć pewność, że nie zostaniesz oszukany. Pamiętaj jednak, że to iż bierzesz pożyczkę w sprawdzonej firmie, nie oznacza, że nie musisz uważnie przeczytać umowy kredytowej. Jest to najważniejsza rzecz podczas podpisywaniu umów i nigdy nie można tego robić bez dokładnego przeczytania.

Jeżeli spełnisz wszystkie te warunki, możesz być spokojny biorąc na Getmoney pożyczki pozabankowe z długim terminem spłaty, gdyż znajdziesz tutaj oferty jedynie sprawdzonych i bezpiecznych firm pożyczkowych, zarówno znanych na rynku od lat jak i nowych (startup – nowo utworzona firma pożyczkowa), więc szukanie tam możliwie najtańszej lub najlepszej oferty pożyczki, będzie bez dwóch zdań jednym z rozsądniejszych wyborów.

Mamy nadzieję, że przybliżyliśmy Ci trochę metody bezpiecznego zaciągania pożyczek i mamy nadzieję, że nigdy nie natrafisz na nieuczciwych pożyczkodawców w sieci. Z całą pewnością, jeżeli będziesz przestrzegać wyżej wymienionych reguł, nie grozi Ci nic złego. Pamiętaj też, że pożyczki pozabankowe zwykle cechują się znacznie wyższymi kosztami od tych bankowych, wydasz więc na pożyczkę wziętą w firmie pożyczkowej więcej pieniędzy, niż za kredyt w banku.