ociekacz do naczyń

Praktyczne wyposażenie kuchni i łazienki: usprawniamy pranie i mycie naczyń

Czynnościami najczęściej wykonywanymi w każdym gospodarstwie domowym są – obok sprzątania i gotowania – niewątpliwie pranie i zmywanie naczyń. Zanim jednak przystąpimy do prania, gromadzimy odpowiednią ilość brudnych ubrań.

Koszmarem każdej pani domu są porozrzucane po całym mieszkaniu rzeczy przeznaczone do prania, aby zatem skłonić domowników do zbierania ich w jednym miejscu, koniecznie musimy zaopatrzyć się w odpowiedni kosz na pranie. Bogata oferta rynkowa pozwoli dobrać nam idealny kosz, odpowiadający przede wszystkim naszym potrzebom. Inną pojemność powinien mieć przecież kosz w mieszkaniu singla, inną w wieloosobowej rodzinie. Niewątpliwym udogodnieniem będzie kosz kilkukomorowy, umożliwiający wstępną segregację prania, zaś w małej łazience sprawdzi się kosz składany, umożliwiający schowanie go, kiedy nie jest potrzebny. Również materiał, z którego wykonany jest ten praktyczny przedmiot, pozwala na dopasowanie go do naszych preferencji: może to być wiklina, plastik, materiał, a nawet skóra, bambus czy drewno.

ociekacz do naczyń

Kosz musi być również łatwy do utrzymania w czystości i wytrzymały, czyli odporny na zabrudzenia i rozdarcia, lecz także lekki, gdyż często musimy go przetransportować w pobliże pralki. Do wyboru mamy także kosze pełniące dodatkowe funkcje, na przykład uzupełnione wieszakami lub mogące pełnić rolę siedziska albo półki. Szeroka gama kolorów i wzorów z pewnością pozwoli na dopasowanie wybranego przez nas kosza do wystroju naszej łazienki.

ociekacz do naczyń

Gromadzenie rzeczy do prania poprzedza samo pranie, a proces zmywania naczyń kończy ich osuszenie. Tutaj z pomocą przychodzi nam ociekacz do naczyń. Nawet w domu dysponującym zmywarką do naczyń niewątpliwie przyda się ten mały przedmiot, który niezwykle ułatwia życie, kiedy chcemy osuszyć po umyciu kilka niewielkich naczyń. Kiedy zaś zmywamy w sposób tradycyjny, niezbędna nam jest obszerna suszarka, która pomieści spory zestaw naczyń i sztućców. Dostępne są suszarki nie tylko w niezliczonej wręcz ilości kolorów, ale i wzorów oraz kształtów, na przykład narożne,szczególnie praktyczne zwłaszcza w małej kuchni, w której warto wykorzystać każdy centymetr wolnej przestrzeni. Godne polecenia są przy tym suszarki składane, które po osuszeniu naczyń możemy szybko usunąć z zasięgu wzroku (choć nie zawsze warto to robić, biorąc pod uwagę walory estetyczne tego sprzętu!) Ciekawą propozycją są także koszyki osuszające, przydatne również do odsączania umytych owoców i warzyw, czy też specjalne maty, które po użyciu możemy po prostu wygodnie zwinąć i schować do szafki. Mnogość materiałów, z których wykonywane są obecnie suszarki, pozwoli zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających klientów: zarówno praktyczne, dzięki swojej funkcjonalności, jak i estetyczne, mogą bowiem naprawdę ozdobić każdą kuchnię!