Acard

Prawidłowa dieta w chorobie wieńcowej — jak powinna wyglądać?

Nie do dziś wiadomo, że dieta ma bardzo duże znaczenie w zachowywania zdrowia i zgrabnej sylwetki. Ze szczególną uwagą powinniśmy komponować posiłki wówczas, kiedy zapadamy na choroby. Jak zatem przygotować zdrowy jadłospis dla osób cierpiących na wieńcówkę?

Najważniejsze w opracowywaniu zdrowej diety dla osób cierpiących na chorobę wieńcową jest obniżenie markerów stanu zapalnego we krwi i zapobieganie powstawaniu blaszki miażdżycowej, która skutkuje miażdżycą tętnic. Jeśli mamy do czynienia z niestabilną chorobą wieńcową, nie może się również obejść bez stosowania leków takich jak Acard. Ryzyko wystąpienia zawału serca jest bowiem z byt duże, dlatego pacjenci z tą przypadłością muszą pozostawać pod stałą kontrolą lekarza.

Wraz ze zmianą diety powinna nastąpić również zmiana stylu życia. Pacjenci cierpiący na wieńcówkę muszą unikać przewlekłego stresu, często przebywać na świeżym powietrzu i zażywać ruchu, odstawić alkohol oraz palenie papierosów, a także nie przebywać w towarzystwie palaczy (bierne palenie). Zdrowe nawyki warto uzupełnić odpowiednimi lekami, jak na przykład Acard, które dbają o serce, przeciwdziałają zatorom i zmniejszają ryzyko wystąpienia zawału.

Do największych sprzymierzeńców osób z chorobą wieńcową należą zielone warzywa: brokuły, brokuły, szpinak, szparagi, jarmuż — jako źródło cennych witamin i minerałów, a także różnego rodzaju sałaty, dostarczające kwasu foliowego. Ze swoich nawyków żywieniowych należy wówczas wykluczyć wszelkie wysoko przetworzone produkty: mrożone dania, fast food, gotowe sosy ze słoików, słodkie i słone przekąski. Należy również stale kontrolować poziom cholesterolu, dlatego unikajmy zwierzęcego tłuszczu: masła czy smalcu, a także potraw smażonych w głębokich tłuszczu. Zastępujmy je raczej pieczeniem albo gotowaniem na parze.