Prezenty na Dzień Mężczyzny

Choć w Polsce bardziej popularne jest obchodzenie Dnia Chłopaka, to święto coraz bardziej zyskuje na popularności. Jeśli i Ty pragniesz obdarować swojego partnera niedługo po Dniu Kobiet, a może po prostu sprawić mu podarunek bez okazji, sprawdź pomysły na ciekawe prezenty.

Tradycja obchodzenia Dnia Mężczyzn została zapoczątkowana 19 listopada 1999 roku w Trynidadzie i Tobago przy wsparciu ONZ. Państwa, które przyjęły zaproszenie Trynidadu i Tobago do obchodów International Men’s Day, świętują co roku 19 listopada. Są to m.in.: Australia, Indie, Holandia, Irlandia, Jamajka, Kanada, Malta, Wielka Brytania i wiele innych.

W Polsce nie istnieje tradycja obchodzenia tego święta. Popularny jest u nas Dzień Chłopaka. Jednak coraz więcej osób celebruje Dzień Mężczyzny 10 marca, zaraz po obchodach Dnia Kobiet (8 marca). Nie jest to oficjalne święto, jednak może być dobrą okazją do obdarowania bliskiego mężczyzny.

Wizyta u golibrody

Jakiś czas temu modne wśród mężczyzn stało się zapuszczanie brody. Aby utrzymać zarost w dobrym stanie, trzeba o niego regularnie dbać. Dlatego popularne stały się wizyty u barbera. Salony możemy znaleźć niemal w każdym większym mieście. Jeśli Twój partner, kolega, tata czy brat postanowił zapuścić brodę, w ramach prezentu możesz opłacić mu wizytę u profesjonalisty, który zajmie się zarostem tak, jak fryzjer zajmuje się włosami na głowie – przytnie, wypielęgnuje, opowie, jak o zadbać o zarost. Dzięki temu mężczyzna będzie wyglądał modnie i schludnie.

Alkomat

Podarowanie alkomatu jako prezentu to dobry pomysł – mężczyznom bardzo często kupuje się różne trunki, bo panuje przekonanie, że to „męski” prezent. To prawda, że sporo mężczyzn lubi napić się dobrego whisky czy innego alkoholu, więc dlaczego jeden raz zamiast butelki nie podarować mu alkomatu? Na stronie http://alkomatu-kalibracja-poznan.bloog.pl/ możesz przeczytać o powodach, dla których alkomat to niezastąpiony towarzysz imprez. Kupując mężczyźnie alkomat dbasz o jego bezpieczeństwo (będzie mógł sprawdzić zawartość alkoholu w organizmie, zanim wsiądzie za kierownicę) i jednocześnie obdarowujesz go ciekawym, nietypowym gadżetem.

Warsztaty związane z jego zainteresowaniami

Twój brat w dzieciństwie chciał zostać aktorem? Tata uwielbia szaleć w kuchni i marzy o otwarciu własnej restauracji? A może Twój chłopak chciałby spróbować swoich sił w tańcu towarzyskim? Dowiedz się, jakie ukryte talenty i nietypowe pasje mają bliscy Ci mężczyźni, a następnie poszukaj związanych z nimi kursów – w wielu miastach organizowane są warsztaty aktorskie, kulinarne, taneczne i inne. Uczestnictwo w takich zajęciach to ciekawie spędzony czas, mnóstwo zdobytej wiedzy i inspiracji do działania w celu realizowania swoich marzeń i rozwijania pasji. A może sama chętnie weźmiesz udział w warsztatach? To może być cenne doświadczenie dla was obojga!