kot

Jak przygotować mieszkanie pod kota?

Koty w wielu mieszkaniach należą do grona domowników. Osoby, które dopiero mają zamiar sprowadzić pod swój dach miauczącego pupila nie zawsze zdają sobie sprawę, że mieszkanie musi zostać odpowiednio przygotowane pod jego przyjście. Dziś przedstawiamy kilka porad w tej kwestii.

Niezbędne akcesoria

Obowiązkowym elementem w domu zamieszkałym przez kota jest oczywiście kuweta, o której wie każdy. Oprócz tego, bardzo istotne jest zapewnienie zwierzęciu warunków do realizacji czynności, wynikających z jego instynktu. Koty są wytrawnymi myśliwymi, dlatego ważnym z ich punktu widzenia rytuałem jest ostrzenie pazurów. Jeśli w mieszkaniu nie znajdzie się specjalny drapak, jego funkcję z pewnością przejmie jeden z mebli, za co nie można zresztą winić kierującego się instynktem czworonoga. Warto również pamiętać, że koty nie czują się komfortowo w zupełnie otwartej przestrzeni. Jeśli aranżacja wnętrza nie zapewni im kryjówek, należy zaopatrzyć się w specjalne domki, leżanki i tunele.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Przygotowanie mieszkania na pojawienie się kota wiąże się z troską o jego bezpieczeństwo. Przede wszystkim należy zabezpieczyć balkony i okna, aby instynktowny atak na potencjalną zdobycz nie skończył się groźnym wypadkiem. Warto pamiętać, że zagrożenie stanowi także jedynie uchylone okno, w którym zwierzak mógłby się zaklinować.

Rośliny niebezpieczne dla kotów

Kolejny punkt zalicza się do najmniej oczywistych. Szczególnie fani florystyki powinni dobrze zapoznać się z właściwościami posiadanych w mieszkaniu roślin, zanim pojawi się w nim czworonóg. Niektóre kociaki uwielbiają podgryzać rośliny. Wiele popularnych, domowych kwiatów i drzewek stanowi dla nich truciznę, prowadzącą do poważnej choroby, a nawet śmierci.

Dowiedz się więcej na Maxandmrau.pl

Jeśli pragniesz dowiedzieć się więcej na temat przystosowania mieszkania do przyjęcia kota, a także poznać inne ciekawe porady, związane z domowymi pupilami, koniecznie zajrzyj do działu „Edukacja” na stronie Maxandmrau.pl. Poza wieloma ciekawymi artykułami, pisanymi przez specjalistów w swoich dziedzinach znajdziesz również karmę dla kota, w którą też warto zaopatrzyć się przed przybyciem nowego domownika.