adwokat Kraków rozwód

Jak radzić sobie z problemami w rodzinie?

Problemy pojawiają się w każdej rodzinie, niezależnie od jej statusu majątkowego, czy miejsca zamieszkania. Niestety, coraz częściej tego typu sprawy prowadzi adwokat Kraków Rozwód jest rozwiązaniem, na które decyduje się wiele małżeństw, z coraz krótszym stażem.

 

Bywa, że młodzi małżonkowie nie chcą tracić czasu i podejmować prób mediacji, a wolą rozstać się i zacząć życie od początku. Jakie są najczęstsze przyczyny rozwodów w Polsce i z jakimi problemami zmaga się przeciętna polska rodzina?

 

Problemy współczesnej rodziny

Kiedyś większość rozwodów spowodowana była przede wszystkim zdradami lub różnego rodzaju uzależnieniami jednego z małżonków. Dziś przyczyny bywają inne. Wiele rodzin rozpada się na przykład z powodu zwykłych, codziennych nieporozumień lub braku czasu. Dobry adwokat Kraków rozwód jest w stanie przeprowadzić dość szybko i skutecznie, szczególnie jeżeli w rodzinie nie ma dzieci. Wówczas nie ma konieczności podziału opieki nad nimi i ustalenia kwestii alimentów, co skraca czas.

 

Niektórzy małżonkowie decydują się jednak na terapię rodzinną, która ma im pomóc w walce o dobro rodziny i uniknięcie sprawy w sądzie. Nie trzeba wówczas angażować adwokata Krakowskiego Rozwód to ostateczne wyjście, które poprzedzone jest jakimiś staraniami. Statystyki są jednak nieubłagalne i jasno wskazują, że coraz więcej małżeństw kończy się właśnie rozwodem.

 

Czy terapia może okazać się skuteczna?

Terapia rodzinna faktycznie może odnosić pozytywne skutki, jednak to uzależnione jest od różnych czynników. Na pewno skuteczna jst tylko wtedy, kiedy wszyscy jej uczestnicy są zdecydowani i chcą poprawić swoje stosunki. Jeśli nie jest to jednoznaczne, wówczas taka terapia może nie przynieść pozytywnych rezultatów. Na pewno warto namawiać partnera do podjęcia próby ratowania związku i uczestnictwa w tego typu spotkaniach. Również rodziny walczące z różnego typu uzależnieniami chwalą sobie podjęcie terapii, która pomaga w zmaganiu się z codziennymi trudami.

 

Najczęściej osobami, które poszkodowane są taką sytuacją najmocniej są małoletnie dzieci, którym zależy na posiadaniu pełnej rodziny. Kryzys, a w konsekwencji rozwód często prowadzą do powstawania u nich różnego rodzaju zaburzeń i sprawiają, że dzieci te mają duże trudności ze stworzeniem zdrowych i szczęśliwych relacji w swoim dorosłym życiu. Nie jest jednak rozsądnym tkwienie w małżeństwie, które nie jest szczęśliwe, ponieważ takie rozwiązanie również ma zły wpływ na psychikę młodego człowieka. Bardzo ważne jest, aby z dziećmi jak najwięcej rozmawiać i próbować tłumaczyć im to, co dzieje się w domu, bez wchodzenia w zbędne szczegóły.