pieluchomajtki

Refundacja na pieluchomajtki

Pieluchomajtki jak i inne produkty na nietrzymanie moczu są refundowane odpowiednią ustawą. Poniżej podpowiadamy, kto może skorzystać z refundacji oraz jak zrealizować wniosek refundacji NFZ.

Refundacja na pieluchomajtki- komu przysługuje?

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z 29 maja 2017 roku refundacja na pieluchomajtki przysługuje osobom, które posiadają ubezpieczenie zdrowotne i cierpią na nietrzymanie moczu lub stolca. Konieczne jest do tego specjalne zlecenie, które wystawia lekarz specjalista, na przykład chirurg dziecięcy lub ogólny. Zlecenie na pieluchomajtki zostaje wystawione przez lekarza, w przypadku, gdy u pacjenta występuje nietrzymanie moczu na tle nowotworowym lub schorzeń pęcherza neurogennego. Refundacja na pieluchomajtki przysługuje raz na miesiąc, można ją zrealizować online pod linkiem refundacja pieluchomajtek dla dzieci.

Jak juzyskac refundacje kod p101 lub p100?

Dofinansowanie NFZ można otrzymać bardzo prosto. Refundacja NFZ kod p101 lub p100 do prawidłowego rozpatrzenia potrzebuje odpowiednio wypełnionego zlecenia. Po otrzymaniu tego dokumentu, pacjent powinien udać się do właściwego oddziału NFZ, gdzie zlecenie zostanie potwierdzone. Wniosek można dostarczyć osobiście lub drogą pocztową. Pieluchomajtki i podobne refundowane produkty można nabyć przez strony internetowe bądź w dowolnym sklepie medycznym lub aptece. Punkty sprzedaży muszą mieć w tym celu podpisaną umowę na świadczenie tego typu usług z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Podstawą do dofinansowania pieluchomajtek jest odpowiednio wypełnione zlecenie. Zatem jeśli chcemy skorzystać z refundacji NFZ na zakup pieluchomajtek, należy udać się do lekarza specjalisty, który po konsultacji wystawi odpowiedni wniosek. Kod refundacji p101 przysługuje na zakup między innymi pieluchomajtek dla osób starszych lub chorych firmy Super Seni w paczkach po kilka sztuk w jednej.