Logistyka lotniskowa

Rozwiązania z zakresu logistyki lotniskowej

Logistyka lotniskowa rozwija się prężnie na całym świecie – w końcu coraz więcej osób preferuje środek transportu, jakim jest samolot. To właśnie ta branża zajmuje się modernizacją systemu bliskiego, śledzenia bagażu oraz proponuje skuteczne rozwiązania IT. Ma to na celu poprawę jakości usług lotnisk i zwiększenie satysfakcji klientów. Poza tym sprawne i bezbłędne transportowanie bagażu jest sprawą nadrzędną. Dowiedz się więcej na ten temat.

Logistyka lotniskowa – rozwiązania

Logistyka lotniskowa zajmuje się dokładnym wyposażeniem lotnisk w niezbędne do funkcjonowania urządzenia. Jest to najlepsze rozwiązanie dla wszystkich miejsc, które chcą się udoskonalać i proponować coraz bardziej innowacyjne rozwiązania swoim klientom. Są to między innymi:

  • karuzele płaskie lub nachylone do odbioru bagaży,
  • stanowiska odprawy lotniskowej,
  • przenośniki taśmowe,
  • sortery ciągłe,
  • systemy rozdziału,
  • stanowiska do kontroli bezpieczeństwa.

Nie da się ukryć, że właśnie te urządzenia odpowiadają za bezpieczeństwo i sprawne funkcjonowanie lotnisk. Poza tym każde z nich wyposażone jest w odpowiednie oprogramowanie automatyki. Jest to szczególnie cenione rozwiązanie w przypadku technologii RFID.

Technologia tego typu sprawnie analizuje fale radiowe, dzięki czemu bezbłędnie i szybko namierza przedmioty i ludzi na odległość. Sprowadza się ona do umieszczenia specjalnego nadajnika, który zawiera układ elektroniczny z zakodowanymi danymi. Jest to doskonałe rozwiązanie, gdyż stosując fale radiowe, można oznaczać między innymi drogę transportu żywności, a nawet inwentaryzować majątek.

Gdzie zaopatrzyć się w urządzenia logistyki lotniczej?

Nowoczesne lotniska stawiają na innowacyjne rozwiązania i wiedzą, jak istotne jest odpowiednie wyposażenie przestrzeni ze względu na kwestie bezpieczeństwa. Skuteczne zarządzanie bagażem i jego przemieszczaniem zapewnia firma CASSIOLI, która w swoim asortymencie ma sprawdzone urządzenia z dziedziny logistyki lotniskowej.

Ich nowoczesne systemy fizycznego transportu materiałów, najnowszej generacji oprogramowanie komputerowe oraz niezawodny system identyfikacji RFID, to gwarancja rozwoju i bezpieczeństwa każdego lotniska. Poza tym ponad 15- letnie doświadczenie, czyni ich jednymi z najchętniej wybieranych dostawców z zakresu logistyki lotniskowej.

Najważniejsza jest jakość urządzeń, dlatego zawsze warto wybierać sprawdzone, renomowane produkty. Lotniska są miejscami, które wymagają szczególnej dbałości. Z tego względu stawiaj tylko na takie wyposażenie, które ma odporność ogniową i małą propagację dymu.