Samochód poleasingowy – sprawdź, dlaczego warto go kupić

Na polskim rynku samochodów używanych z każdym rokiem przybywa poleasingowych aut, które wśród nabywców cieszą się sporą popularnością. Czy zakup takich samochodów się opłaca? Oto kilka powodów, dla których warto się za nimi rozejrzeć.

Sprawny samochód w atrakcyjnej cenie

Dla większości Polaków zainteresowanych kupnem używanego auta kluczowe znaczenie ma nie tylko cena, ale również to, czy pojazd jest sprawny. Poszukiwane są samochody z udokumentowanym przebiegiem i łatwą do weryfikacji historią serwisowania – żaden kierowca nie chce nabyć przysłowiowego kota w worku, który narazi go na bardzo wysokie koszty napraw. Poleasingowe samochody dostępne w ofercie wyspecjalizowanych komisów, takich jak np. Używane Jak Nowe, są w stanie sprostać kryteriom nawet najbardziej wymagających klientów. Jeśli chodzi o cenę, należy brać poprawkę na to, że poleasingowy pojazd kosztuje więcej niż np. kilkunastoletni samochód bez gwarancji. Wynika to z m.in. z tego, że poleasingowe auta zwykle podlegają przedłużonej gwarancji fabrycznej i są objęte ubezpieczeniami komunikacyjnymi.

Bogata oferta – czyli dla każdego coś dobrego

Decydując się na zakup samochodu poleasingowego, nabywca ma do wyboru auta różnych klas ze wszystkimi jednostkami napędowymi. W firmowych flotach jeżdżą rozmaite samochody – od osobowych aut klasy średniej, poprzez SUV-y i dostawczaki, do modeli klasy premium. Łatwiej jest więc dobrać samochód pod kątem indywidualnych potrzeb. Trzeba mieć na uwadze kilka istotnych elementów, np. przebieg czy stopień zużycia poszczególnych elementów. Zasada jest jednak prosta: im sprawniejszy pojazd, tym droższy – ale większa też pewność, że przez dłuższy czas nie będzie sprawiać problemów.

Gdzie szukać poleasingowych aut?

Gdzie kupować samochody poleasingowe? Warszawa jest jednym z wielu miast, gdzie nie brakuje komisów mających tego typu samochody w ofercie. Są one również sprzedawane przez firmy świadczące usługi leasingu. Ponadto sporo firm proponuje swoim pracownikom możliwość nabycia aut po wygaśnięciu umowy leasingowej.