Design Cart

Sklep internetowy – jak założyć?

Rynek e-commerce w Polsce ma szacowaną wartość 36-40mld zł. To spora wartość a dochodowy tort jest jeszcze nie do końca podzielony. Oczywiście jest wielu chętnych na uszczknięcie choćby kawałka z internetowego tortu. Jednym się to udaje, a drugim niestety nie. Rynek e-commerce jest już na tyle rozbudowany i rozwinięty, że nie przeciśniemy się do sukcesu bez odpowiedniego pomysłu. W tym artykule skupię się na czterech krokach o których należy pamiętać przed założeniem sklepu internetowego, według wytycznych Design Cart.

Rozeznanie w branży

Ten etap jest najważniejszy przy zakładaniu sklepu internetowego. To w nim poprzez odpowiednie analizy dowiadujemy się czy w ogóle powstanie. Może się przecież nie opłacać. Rozeznanie w branży polega na poznaniu zapotrzebowania konsumentów na daną linię produktów i to nie tylko w sieci internetowej. W tej z kolei badamy naszą konkurencję. Ile jej jest i jak jest silna. Może się zdarzyć tak, że konkurencji za wiele nie będzie, ale będziemy mieć do czynienia z monopolistami, gigantami na konkurencję z którymi nas nie będzie stać. W rozeznania branżowego badamy również szacowane koszty promocji sklepu, które umożliwią nam dogonienie konkurencji, a nawet jej wyprzedzenie.

Stworzenie czegoś nowego.

Rozeznanie w branży ma przynieść nam też wiedzę, doświadczenie w kwestiach braków. Nie chodzi tutaj tylko o braki towarowe, lecz o wszystkie. Braki związane z obsługą klienta, funkcjonowanie m sklepu internetowego. Zapełnienie wszystkich tych luk, które pozostawiła konkurencja, pomoże nam stworzyć coś nowego, lepszego co bardziej przemówi do klienta. Dzięki tym czynnością zwiększymy swoje szanse na sukces.

Identyfikacja wizualna

Identyfikacja wizualna pozwoli nam wyróżnić się spośród tłumu. Pozwoli zapaść klientowi w pamięć. Czasy sklepów internetowych o standardowej szacie graficznej już dawno minęły. Teraz liczy się oryginalność niezbędna w walce o zapadnięcie klientowi w pamięci. Zadbaj więc o oryginalną szatę graficzną, logo i materiały poligraficzne w wysokiej jakości i z ciekawą grafiką. Są różne style designerskie, np. możesz mieć sklep internetowy w stylu retro.

Zamówienie sklepu internetowego

To chyba jeden z prostszych etapów. Jest tu kilka rzeczy, o których każdy z nas wie i stosuje na co dzień. Jest to stosunek ceny do jakości. Znajdujemy kilku wykonawców prosimy o ofertę na wykonanie sklepu internetowego. Sprawdzamy koszty i zestawiamy to z umiejętnościami firmy o których na wymownie opowie portfolio realizacji.

Postępując zgodnie z czterema krokami nie gwarantujesz sobie sukcesu, ale zwiększasz szansę na jego osiągnięcie. Pamiętaj że tworzenie biznesu internetowego wymaga cierpliwości, a kluczową rolę w jego powodzeniu ogrywa to ile osób będzie wiedzieć o tym co robisz.