wynajem aut z segmentu D

Skoda Superb – polecany samochód na wynajem

Wynajem aut jest prostym i niezbyt kosztownym sposobem, aby otrzymać pojazd odpowiadający naszym aktualnym potrzebom i preferencjom. Aby zaspokoić potrzeby klientów, dobre wypożyczalnie oferują szeroką i zróżnicowaną gamę aut, od małych, kompaktowych samochodów miejskich, przez przestronne samochody rodzinne, aż po luksusowe limuzyny na specjalną okazję. Jedną z propozycji, które cieszą się niesłabnącą popularnością, są auta z segmentu D, a wśród nich bardzo chętnie wybierana Skoda Superb.

Dlaczego warto wybrać pojazdy z segmentu D?

Segment D to klasa średnia samochodów osobowych, do którego zaliczają się zarówno duże, wygodne samochody rodzinne jak i sportowe auta. Są to pojazdy o większych wymiarach niż popularne miejskie kompakty, zapewniające komfortową jazdę dla pięciu osób nawet podczas dłuższych tras. Umożliwiają również zabranie większej ilości bagażu, więc będą dobrym wyborem na rodzinny wyjazd. Występują w kilku typach nadwozia: sedan, kombi, coupé, lift back i rzadziej hatchback

„Samochody z autosegmentu D charakteryzują się długością od 4,5 metra wzwyż, dużą ilością wolnego miejsca w środku i sporym bagażnikiem. Taka długość podwozia zapewnia kierowcy i pasażerom wygodę podróżowania, nawet najwyższe osoby nie mogą narzekać na niewystarczającą wysokość kabiny czy ograniczoną przestrzeń. W tego typu autach najczęściej występuje wielowahaczowe zawieszenie, które dobrze tłumi wszelkie nierówności i zwiększa komfort podróżowania. Długość i szerokość nadwozia zapewniają stabilną jazdę. Kabiny są dobrze wyciszone, wykończenie wnętrz jest wykonane z dobrej jakości materiałów, a wyposażenie stoi na wysokim poziomie. Przynajmniej dwustrefowa klimatyzacja i dobre nagłośnienie to standard dla tego segmentu. Najchętniej wybierane samochody tej klasy, to Skoda Superb, Volkswagen Passat, Mazda 6 oraz Ford Mondeo” – tłumaczy doradca klienta z wypożyczalni samochodów Abacus Car Rental.

Skoda Superb – popularne auto w wypożyczalniach samochodów

W żadnej szanującej się wypożyczalni nie powinno zabraknąć aut z segmentu D, a wśród nich Skody Superb, która od wielu lat króluje w rankingach najczęściej wybieranych na wynajem aut z segmentu D. Konstrukcja Superba oparta jest na przedłużonej płycie podłogowej MQB, zaprojektowanej przez koncern Volkswagena, dzięki której ilość wolnego miejsca w środku jest naprawdę okazała. Produkowany od 2001 roku, samochód już na starcie okazał się ogromnym sukcesem komercyjnym czeskiego producenta. Aktualnie produkowana jest III generacja tego modelu, która zadebiutowała na rynku w 2015 roku. W marcu na targach motoryzacyjnych w Genewie została oficjalnie zaprezentowana wersja Lift, a pół roku później we Frankfurcie wersja kombi tego auta. W momencie debiutu Skoda Superb zachwycała wysokim poziomem zaawansowania technicznego i wyposażenia, więc z miejsca niemal jednogłośnie została uznana za królową segmentu D.

Skoda Superb III generacji nadal w czołówce segmentu D

Trzeba przyznać, że pomimo prawie 6 lat obecności na rynku, Superb nadal trzyma się świetnie i imponuje nie tylko pod względem stylistyki. Wciąż przoduje w swoim segmencie pod kątem praktyczności i przestronności. Ilość miejsca w środku jest naprawdę zdumiewająca, co odczują zwłaszcza osoby siedzące z tyłu samochodu. Od pierwszego kontaktu zwraca uwagę swoim komfortowym wnętrzem, wygodnymi i dobrze wyprofilowanymi fotelami, o dużym zakresie regulacji oraz wysoką jakością materiałów wykończeniowych. Dzięki nieprzeładowanej przełącznikami i dobrze uporządkowanej desce rozdzielczej kierowca ma łatwy i intuicyjny dostęp do wszystkich funkcji samochodu. Również pojemność bagażnika jest imponująca. W wersji lift mamy do dyspozycji 625 litrów, a po złożeniu oparć tylnej kanapy kubatura bagażnika zwiększa się do 1760 litrów, a w przypadku kombi aż do 1950 litrów.

Skoda Superb oferuje również wysoki poziom systemów wsparcia prowadzenia auta, a ze względu na swoją przestronność, poziom wykończenia wnętrza i ogólną stylistykę nadwozia jest uważana za jedno z najbardziej prestiżowych samochodów w swojej klasie. Dlatego też bardzo chętnie jest wybierana na auto służbowe przez przedsiębiorców, menadżerów, a także przez wysoko postawionych urzędników, a nawet dostojników państwowych.