Kilka słów o kawie i miejscu niezwykłym – palarnia Agust

W 1956 roku w Brescii, zgodnie z filozofią, że im mniejsza palarnia, tym proces palenia staranniejszy, powstał niewielki zakład Agust. To w nim stosuje się jedną z najlepszych, bezbłędnych technik doboru ziaren, polegającą na optycznej selekcji zielonych owoców. W procesie tym odrzucane są ziarna, których kolor wskazuje na brak jednorodności. Wobec tego ryzyko zepsucia mieszanki jest znikome. Oficjalnym i wyłącznym importerem kawy Agust w Polsce jest sklep Cafe Silesia. Sprawdźmy, co ma nam do zaoferowania.

W 1956 roku w Brescii, zgodnie z filozofią, że im mniejsza palarnia, tym proces palenia staranniejszy, powstał niewielki zakład Agust. To w nim stosuje się jedną z najlepszych, bezbłędnych technik doboru ziaren, polegającą na optycznej selekcji zielonych owoców. W procesie tym odrzucane są ziarna, których kolor wskazuje na brak jednorodności. Wobec tego ryzyko zepsucia mieszanki jest znikome. Oficjalnym i wyłącznym importerem kawy Agust w Polsce jest sklep z kawą Cafe Silesia. Sprawdźmy, co ma nam do zaoferowania.

Agust Natura Equa

Jest to 100% mieszanka arabik o małej zawartości kofeiny. Jej ziarna pochodzą z niewielkich plantacji położonych w Ameryce Centralnej i Południowej, gdzie zbierane są na wysokości 1400-1900 m n.p.m. Ten rodzaj kawy cechuje się łagodnym, zbalansowanym smakiem o wyczuwalnych czekoladowych nutach. Jego wyjątkowość polega na umiejętności dostosowania się zarówno pod balsamiczne espresso, jak i aksamitne mleczne kompozycje. Co więcej, Natura Equa została odznaczona Złotym Medalem podczas International Coffee Tasting 2008 i 2010, a także posiada certyfikat Fair Trade. Zatem palarnia Agust nie tylko oferuje ekologiczną, w pełni naturalną kawę, ale również aktywizuje społeczność Trzeciego Świata.

Agust Gentile

Gentile to kolejna, 100 % łagodna arabika. W tym przypadku na czoło wysuwa się jednak głębia kwiatowego aromatu. Jej zwieńczeniem jest długo utrzymująca się orzechowa crema, która pozostawia na języku i podniebieniu nutę egzotycznych dojrzałych owoców. Mieszanka, której ziarna pochodzą z Ameryki Centralnej daje nam zastrzyk energii na cały dzień, pobudza, zaś przyznany jej certyfikat CSC (Caffe’ Speciali Certificati) gwarantuje, że cały proces produkcji Gentile monitorowany jest przez niezależnych ekspertów, których zadaniem jest dbałość o przestrzeganie restrykcyjnych wymagań

Agust Elegante

Elegante to połączenie arabiki (85%) i robusty (15%). Mieszanka o średniej zawartości kofeiny, intensywnym zapachu i ciepłych miodowo-czekoladowych aromatach zachwyca owocową gamą orzeźwiających owoców. Zarazem kwaskowa i słodka na długo pozostawia charakterystyczny posmak na podniebieniu. Podobnie jak Gentile, została odznaczona certyfikatem CSC.