Kilka słów o opakowaniach typu doypack

Doypack jest nowoczesnym opakowaniem, które używa się do akcesoriów spożywczych bądź też chemicznych, które są używane w gospodarstwie domowym.

Cechy tego typu opakowań to miękkość, lekkość oraz zdecydowanie niższa cena niż opakowań kartonowych lub plastikowych. Ponadto są bardzo łatwe w transporcie, wygodne oraz bezpieczne. Ten rodzaj opakowań stosuje się do pakowania np. ketchupu czy majonezu, ale także do różnego typu środków do mycia naczyń czy mydła w płynie. Doypacki są jednocześnie opakowaniem standardowym i uzupełniającym, przez co można o nich mówić jako o opakowaniach przyszłości. Ich pojemność to minimalnie 50, a maksymalnie 7000 ml. Występują w opcji z korkiem, bez korka lub z tzw. zipperem, a więc zamknięciem strunowym.

Opakowanie typu doypack z korkiem

Doypacki z korkiem wyglądają przede wszystkim estetyczniej. Oprócz tego znacznie poprawiają objętość opakowania, szczególnie w przypadku produktów, w których nie ma możliwości jednorazowego zużycia całej pojemności torebki. Dzięki zastosowaniu korka można wielokrotnie otwierać i zamykać opakowanie i łatwiej wydobyć produkt z opakowania. Doypacki z korkiem są stosowane w akcesoriach typu soki, różnego rodzaju sosy, polewy, a także płyny do płukania, do mycia naczyń, szampony czy mydła w płynie.

Opakowania Doypack z zamknięciem strunowym zipper

Taki rodzaj opakowania wykonywany jest przez automatyczne linie pakujące. Zamknięcie strunowe zipper jest bardzo szczelne. Chroni przed rozsypaniem czy zawilgoceniem produktu. Dzięki jego stosowaniu można produkt stosować wielokrotnie, z łatwością otwierając i zamykając opakowanie. Zipper dobrze się spisuje zarówno przy produktach spożywczych, jak i tych z branży chemicznej. Mogą mieć zastosowanie tak przy akcesoriach w formie płynnej, jak i sypkiej czy granulowanej. Ponadto mogą przybierać różne kształtu, które powodują, że opakowanie jest bardziej widoczne na sklepowej półce. Są również bardzo poręczne, poprzez dołączenie do nich odpowiedniego uchwytu.

Najważniejsze zalety opakowań typu Doypack

Reasumując do zalet doypacków można zaliczyć:

  • możliwość ekspozycji produktu w pozycji stojącej,
  • zapewnienie dużej powierzchni do zadruku,
  • możliwość dogrzania korka lub zamknięcia strunowego,
  • niska cena
  • szczelność i zapewnienie bezpieczeństwa produktu,
  • łatwość w transporcie,
  • szerokie zastosowanie – możliwość pakowania różnego typu produktów (kawa, herbata, cukierki, suszone owoce, nasiona, sosy, ale także różnego typu środki chemiczne w płynie lub wersji sypkiej).