Spalacze tłuszczu

Smukła, wysportowana sylwetka? Całkiem możliwe!

Jeśli szukasz cudownego sposobu na odchudzanie, za pomocą którego zrzucisz kilka lub kilkanaście kilogramów w parę dni, to niestety, nie jest to możliwe. Owszem, producenci suplementów diety kuszą dobrą ceną i wysoką skutecznością swoich produktów, ale bez odpowiedniej diety i ruchu, odchudzanie jest bardzo trudne.
Po pierwsze detoks!

Jedzenie żywności przetworzonej oraz sporej ilości tłuszczów odzwierzęcych i cukrów pozostawia w organizmie ślad na długi czas. Bez odpowiedniego detoksu nie można myśleć o budowaniu masy mięśniowej i zrzucaniu zbędnych kilogramów. Od czego zacząć? Duże znaczenie ma przyjmowanie sporej ilości płynów wody mineralnej i soków owocowych (najlepiej świeżo wyciśniętych owoców). Bardzo ważne jest także przyjmowanie ziół, które oczyszczą i wspomogą pracę wątroby. Korzystanie z darów natury za pomocą fitoterapii daje naprawdę satysfakcjonujące efekty. Oczywiście kuracja musi trwać dłuższy czas, bo w innym przypadku rezultaty będą mizerne. Warto sięgać po zioła, ponieważ jest to sposób bezpieczny, nieobarczony ryzykiem wystąpienia skutków ubocznych. Oczywiście trzeba wiedzieć, w jakich dawkach pić bio herbatki oraz połączenie, jakich ziół jest najskuteczniejsze. Niektóre zioła mają bardzo silne działanie, dlatego nie można ich brać przy niektórych schorzeniach i w dużych dawkach. Dlatego też, jeśli zdecydujesz się na konkretną terapię, zapoznaj się z właściwościami danej rośliny, aby od początku mądrze i skutecznie prowadzić kurację.

Sauna i aktywność fizyczna

Detoksykacja organizmu będzie skuteczniejsza, jeśli będziesz równocześnie zażywać kąpieli w gorącej saunie. Wysoka temperatura i wilgotność powietrza powodują, że ciało intensywnie się poci, dzięki czemu przez skórę pozbywa się toksyn z organizmu. Jeśli nie ma przeciwwskazań z korzystania z sauny, to spróbuj choć raz w miesiącu zrobić sobie taką kurację. Oprócz detoksu optymalnie się zrelaksujesz i wzmocnisz odporność. Po takim zabiegu warto przygotować sobie kąpiel oczyszczającą, sporządzoną na bazie np. olejków eterycznych, soli i sody oczyszczonej. Oprócz dobrego detoksu regeneracja ciała i umysłu gwarantowana.

Jak mówi przysłowie, ruch to zdrowie i w zdrowym ciele zdrowy duch. Codzienna dawka aktywności na świeżym powietrzu plus kilka ćwiczeń w domowym zaciszu lub na siłowni to najlepsza droga do wymodelowania smukłej sylwetki. Jeśli nie jesteś w stanie trenować codzienne, to chociaż trzy razy w tygodniu szybki spacer, bieganie lub nordic walking, pomoże ci osiągnąć zamierzony cel. Liczy się systematyczność i dobranie odpowiednich ćwiczeń do swoich możliwości. Do takiej aktywności musisz dodać odpowiednią dietę, czyli wyważoną ilość białek, węglowodanów i tłuszczów, aby organizm mógł otrzymać niezbędne składniki odżywcze i uzupełnić energię spożytkowaną na trening.
Spalacze tłuszczu – co to takiego?

Nie każdy o nich słyszał, a jest ich naprawdę dużo. Jedne skuteczne, drugie nie, zawsze jednak budzą sporo kontrowersji? Czym są spalacze tłuszczu? To nic innego, jak suplementy diety, które stosują osoby dbające o linię. Efekty będę zadowalające tylko wtedy, kiedy połączysz ich suplementację z odpowiednią dietą i ruchem. Dzięki spalaczom tłuszczu można stłumić apetyt oraz zwiększyć poziom energii. Co więcej, regulują hormony tarczycy, dzięki czemu poprawia się metabolizm. Spalacze tłuszczu można dostać w różnych odmianach. Są to np. blokery kortyzolu (hormony stresu), który w wyższych ilościach w organizmie często wzmaga apetyt. Inne preparaty zawierają składnik CLA, czyli kwas linolowy, który pomaga w redukcji tłuszczu oraz pomaga budować mięśnie. Kolejne spalacze tłuszczu charakteryzują się tym, że nie pozwalają na trawienie węglowodanów złożonych, które po rozłożeniu zamieniłyby się w tkankę tłuszczową. Spalacze tłuszczu można kupić najczęściej w formie tabletek i kapsułek w sklepach zielarskich, ze zdrową żywnością lub aptekach.