kolonie z piłka nożną

Sportowe marzenia

Ruch to zdrowie! To hasło zdecydowanie można nazwać swego rodzaju truizmem. Jest też dość wyświechtane. Jednak chociaż znają je chyba wszyscy ludzie – nigdy nie zaszkodzi o tym przypomnieć.

Siedzący tryb życia, brak czasu, stres, przemęczenie – to wcale nie sprzyja uprawianiu sportu. A przecież dorośli dają przykład dzieciom. Dlatego właśnie zaszczepienie w dzieciach miłości do sportu, do aktywności fizycznej, jest takie ważne. Na szczęście jednak dzieci bardzo lubią się ruszać i z natury są bardzo energiczne. Wystarczy tylko podsycać ten płomień, który w nich płonie, a wtedy na pewno sprawa będzie dużo prostsza. Eksperci od lat biją na alarm, twierdząc, że współczesne dzieci ruszają się za mało, a wyniki są wręcz katastroficzne. Czy tak jest w istocie? Prawdą jest, że plaga otyłości dotyka coraz więcej osób. Jednak mimo wszystko warto zawsze pamiętać o tym, że chociażby obozy sportowe cieszą się ogromną popularnością. Co roku wyjeżdża na nie coraz więcej dzieci. Zarówno chłopców, jak i dziewczynek.

Wielka moc sportu

Sport to coś, co od dawna rozpala dziecięcą wyobraźnię. Dzieci często marzą o tym, by zostać gwiazdą sportu – być wysportowanym, sławnym i bogatym. Od wieków tym, co jest najlepszym paliwem dla wyobraźni dzieci, zwłaszcza – choć nie tylko – chłopców – jest piłka nożna. Piłkarze należą do grona najbardziej rozpoznawalnych sportowców. Są idolami i celebrytami. Każdy chciałby być taki jak oni. Dlatego właśnie kolonie z piłka nożną zawsze cieszyły się ogromną popularnością. Tym większą, im większe sukcesy odnosiła reprezentacja narodowa w piłce nożnej danego kraju. Polska nie jest tutaj żadnym wyjątkiem. Wprost fenomenalna gra polskiej reprezentacji spowodowała, że szkółki piłkarskie przeżywają prawdziwy renesans i wyrastają jak grzyby po deszczu. I nie ma się temu co dziwić. Dobra akademia piłkarska to nader często pierwszy krok do osiągnięcia ogromnego sukcesu w sporcie.
Dzieci potrzebują porządnej motywacji do działania. Potrzebują też się wybiegać i dobrze ukierunkować swoją dziecięcą energię. Warto pozwolić im marzyć o zostaniu gwiazdą sportu. Choć nie wszystkie te marzenia się spełnią – miłość do sportu, którą poczuły w sobie w dzieciństwie, z pewnością zaprocentuje w dorosłości.