Stoły do kuchni

Jaki stół do kuchni wybrać?

Kuchnia – serce całego domu czy mieszkania w pełni zasługuje na iście królewski styl. Podczas jej urządzania warto poświęcić nieco więcej czasu i dobrać takie elementy wyposażenia, które będą nie tylko praktycznym, ale także pięknym i estetycznym dodatkiem do kuchennych rewolucji.

Najważniejszym meblem do kuchni jest stół. To przy nim spędzamy czas z rodziną: czy to przy porannej kawie, szybkim śniadaniu, pysznym obiedzie czy romantycznej kolacji. Dlatego ważny jest odpowiedni wybór, bo stoły kuchenne występują w wielu różnych wariantach. Musisz zdecydować, który kształt, design, rozmiar, kolor i wykończenie najbardziej Ci odpowiada.

Najważniejszym czynnikiem determinującym wybór stołu jest metraż kuchni. W zależności od tego, czy jest niewielka czy raczej duża, będziesz w stanie wyszukać takiego mebla, który idealnie zmieści się i wpasuje w przestrzeń kuchenną. Mała kuchnia trochę ogranicza pole manewru i nieco wymusza zakup niewielkiego stołu, które się w niej zmieści.

Jaki stół wybrać do kuchni?

Przy ograniczonym metrażu warto zdecydować się na stół kwadratowy lub prostokątny (najlepiej rozkładany), który optymalnie wykorzysta poświęconą mu przestrzeń. Stoły okrągłe lepiej sprawdzają się w dużych kuchniach. Są w stanie pomieścić większą liczbę osób i znacznie łatwiej sięgać przy nich do nawet najbardziej oddalonych od talerza dań.

Jaka wysokość stołu będzie odpowiednia w kuchni?

Stoły do kuchni zróżnicowane są także pod względem wysokości. Wybór odpowiedniego najlepiej poprzedzić przetestowaniem, jaka wysokość jest najbardziej odpowiednia dla Twojego wzrostu. Meble te muszą być odporne na różne wypadki, o które nietrudno podczas gotowania. Dlatego najwłaściwszy będzie taki stół, którego powierzchnia jest odporna na zabrudzenia, nawet takie jak: plamy z wina, soku z buraków czy z czerwonych owoców.

Do kuchni powinno wybrać się taki stół, który najlepiej odpowiadać będzie potrzebom mieszkańców. Warto wziąć pod uwagę jego funkcjonalność i wygląd. Powinien też pasować do reszty wystroju, zarówno samej kuchni, jak i generalnego stylu panującego w całym domu. Ważne, żeby był solidny – tak, aby mógł służyć całej rodzinie przez długie lata.