supermarkecie internetowym

Supermarket internetowy – czy warto robić w nim zakupy?

Spójrzmy prawdzie w oczy – chodzenie do sklepu spożywczego jest pożeraczem dużej ilości czasu

Spójrzmy prawdzie w oczy – chodzenie do sklepu spożywczego jest pożeraczem dużej ilości czasu. Gdy dodasz wszystkie składowe – drogę z domu do supermarketu, spacer wśród alejek, czekanie w kolejce do kasy, powrót do domu przez zakorkowane miasto – wycieczka do sklepu może trwać godzinę lub nawet dwie w ciągu dnia. Ale wszyscy musimy coś jeść, prawda?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad skorzystaniem z oferty supermarketu internetowego, takiego jak na przykład www.polski24.pl? To brzmi jak doskonałe rozwiązanie i oszczędność czasu; robisz zakupy online, płacisz kartą kredytową i voila! Jedzenie pojawia się u Twoich drzwi. Zastanawiasz się, w czym leży ‘kruczek’, dlaczego ludzie nadal chadzają do tradycyjnych sklepów spożywczych? Oto zakupy spożywcze online przeanalizowane pod kątem najważniejszych plusów i minusów.

Zalety

1. Oszczędność czasu

Gdy zaczniesz robić zakupy spożywcze wyłącznie online, będziesz miał więcej czasu na pracę, na aktywności z rodziną czy po prostu na relaks.

2. Zredukowanie kompulsywnego kupowania

Lekkomyślne, kompulsywne zakupy mogą łatwo zniszczyć nawet najbardziej przemyślany budżet rodzinny. Ale korzystając z usługi zamawiania zakupów online, można dokonać wyboru skutecznie, bez rozpraszania uwagi podczas oglądania kuszących promocji lub kupowania nierozsądnych ilości jedzenia tylko dlatego, że idziesz do sklepu znudzony lub głodny.

3. Opłaty za dostawę są ogólnie rozsądne

Koszt dostawy zakupów waha się zwykle od kilku do kilkunastu złotych, w zależności od odległości. Niektóre sklepy, jak polski24.pl oferują dla swoich klientów możliwość darmowej dostawy – odwiedź stronę internetową www.polski24.pl i zapoznaj się z warunkami promocji.

4. Atrakcyjne promocje online

Najlepsze jest to, że zamiast jeździć po całym mieście, aby zbierać przedmioty z wyprzedaży w różnych supermarketach, wystarczy jedno kliknięcie myszki, aby skorzystać z najlepszych ofert online.

Niedogodności

1. Brak możliwości obejrzenia każdego produktu

Podczas zakupów w tradycyjnym supermarkecie, szukasz najpiękniejszych, najświeższych owoców i warzyw. Kupując w sklepie internetowym jesteś zdany na łaskę i niełaskę osoby, która wybiera artykuły do Twojego koszyka. Oczywiście większość dostawców dba o to, aby zakupy były świeże, ale w rzeczywistości nie masz na to gwarancji.

2. Dostawa może zająć dużo czasu

Ty lub ktoś z Twojej rodziny musicie być w domu o określonej porze, aby odebrać zakupy. Czasami ciężko zgrać Twój harmonogram z dostępnymi godzinami dostawy podczas kilku najbliższych dni.

Jak widzisz, nie ma zbyt wiele mankamentów robienia zakupów w supermarkecie internetowym. Jest za to wiele plusów. Jeśli nigdy nie korzystałeś z możliwości zamówienia zakupów do domu, absolutnie powinieneś przetestować ten sposób. Z pewnością będziesz zadowolony!