Osłony wiatrowe

Systemy bezpieczeństwa na placu budowy

Plac budowy to jedno z najbardziej niebezpiecznych środowisk pracy. Wśród wielu zagrożeń, na które wystawieni są znajdujący się na placu pracownicy, jednym z najpoważniejszych jest upadek z dużej wysokości podczas prac prowadzonych na zewnątrz stawianego obiektu. Aby uniknąć takich wypadków, konieczne jest stosowanie odpowiednich systemów zabezpieczeń. Przyjrzyjmy się kilku z nich, dostępnych w ofercie marki DOKA.

Systemy pomostów Xsafe Plus

To wstępnie zmontowane pomosty, wyposażone w z integrowane balustrady, drabiny i włazy. Ten typ konstrukcji z jednej strony zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa, z drugiej powoduje, że system można w bardzo krótkim czasie i przy niewielkim nakładzie energii rozstawić na praktycznie dowolnym deskowaniu. Czyni to z niego uniwersalne rozwiązanie, oszczędzające czas i pieniądze.

Rusztowanie robocze Modul

Dzięki zastosowaniu systemu modułowego to uniwersalne rozwiązanie może być wykorzystane zarówno do przeprowadzania prac zbrojarskich, jak i w charakterze schodni oraz wejścia na rusztowanie. Węzły modułowe rusztowania są ośmiokierunkowe, co umożliwia dopasowanie rusztowania w precyzyjny sposób do obrysu budynku.

– „Sam montaż jest bardzo prosty, szybki i nie wymagający dużych nakładów energii – mówi przedstawiciel firmy DOKAModuły łączenie są ze sobą za pomocą klinów, które wystarczy wbić jednym uderzeniem młotka. Bardzo intuicyjny sposób obsługi sprawia, że pracownicy nie wymagają długiego szkolenia, by móc posługiwać się rusztowaniem. Rusztowanie posiada atesty zezwalające na używanie go w połączeniu z systemami innych producentów”.

Barierki ochronne

To niezbędny element deskowań, chroniący pracowników przed przypadkowym upadkiem z wysokości. Barierki wykonywane są z ocynkowanej stali, dzięki czemu są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz czynniki środowiskowe, przede wszystkim wilgoć. Można je montować zarówno na deskowania, jak i bezpośrednio do konstrukcji budynku. Dzięki zastosowaniu łączeń za pomocą klinów są bardzo łatwe w montażu.

Osłona wiatrowa Xclimb 60

Osłony wiatrowe stosowane jest na najwyższych kondygnacjach budynku, na wysokościach gdzie prędkość wiatru jest najwyższa i stanowi największe zagrożenie dla znajdujących się na zewnątrz pracowników. Dodatkowo dzięki osłonie pracownicy nie muszą zmagać się z podmuchami wiatru, który może utrudniać wykonywanie pracy. Osłowa wiatrowa Xclimb jest systemem przestawianym hydraulicznie lub za pomocą dźwigu. Osłonę można dopasować do każdego obrysu budynku oraz do fasad o stałym i zmiennym nachyleniu.