szampon przeciw wypadaniu włosów

Szampon przeciw wypadaniu włosów: nie martw się dłużej o swoją fryzurę!

W pewnym momencie życia mamy do czynienia z osłabieniem naszych włosów i ich powolnych wypadaniem. Czasem ten proces zachodzi znacznie wcześniej niż przeciętnie, nierzadko jest też objawem współtowarzyszącym innemu schorzeniu. Bez względu na przyczynę, wypadanie włosów jest niezwykle nieprzyjemne, jednak można spróbować mu zapobiec przy pomocy szamponu przeciw wypadaniu włosów.

Nadmierne wypadanie włosów: przyczyny

Najczęstszą przyczyną wypadania włosów jest… wiek. Procesy starzenia się obejmują również włosy, co sprzyja nie tylko siwieniu, ale często także wypadaniu kosmyków. Przyczyną kłopotów mogą być również zmiany hormonalne, stosowanie niektórych leków, terapia onkologiczna, a nawet ciąża czy menopauza. Jak się okazuje, czasem przyczyna wypadania włosów może być wręcz prozaiczna – niekiedy za osłabioną kondycję kosmyków odpowiada niewłaściwe uczesanie (np. częste tapirowanie włosów czy ich nieumiejętne wiązanie). W większości przypadków pomóc mogą specjalne suplementy, które zawierają biotynę czy skrzyp polny – nie tylko zahamują wypadanie włosów, ale także wzmocnią już istniejące, a nawet przyspieszą porost nowych kosmyków.

Jak działa szampon przeciw wypadaniu włosów?

Większość szamponów, które zapobiegają wypadaniu włosów mają w swoim składzie aktywne peptydy, które pobudzają pracę mieszków włosowych, dostarczając im energii i aktywizując metabolizm. Nierzadko szampon przeciw wypadaniu włosów zawiera również wspomnianą już biotynę, ekstrakt z żeń-szenia (pobudzający porost włosów i sprawiający, że kosmyki są lśniące i zdrowe) czy pantenol (obecny także w wielu zwykłych szamponach ze względu na właściwości wzmacniające; oprócz tego wygładza włosy, co jest niezwykle ważne dla osób o wysokiej porowatości włosów). Warto pamiętać o tym, że szampon przeciw wypadaniu włosów może nie pomóc osobom, które cierpią na poważniejsze schorzenia, a wypadanie włosów to jedynie skutek uboczny choroby. Mimo to warto go stosować, ponieważ chociaż w części zminimalizuje przykre efekty.