ekspertyzy hal stalowych

Jak szybko zbudować nowe powierzchnie magazynowe?

W coraz większej liczbie miejsc, regionów i miast spotkać można hale stalowe, które służą do organizacji najrozmaitszych miejsc pracy, o ile terminowo wykonywane są w nich ekspertyzy hal stalowych pod względem zastosowania przepisów budowlanych i BHP.

 

Mogą to być konstrukcje tymczasowe i mobilne, które bardzo szybko się rozstawia i demontuje, przez co świetnie nadają się przede wszystkim do obsługi krótkoterminowych inwestycji jak stawianie osiedli mieszkaniowych i budownictwo drogowe. Takie hale stalowe mogą posłużyć zarówno jako przestrzeń magazynowa jak i jako udostępnione pracownikom biurowym miejsca pracy – klimatyzowane, z własnymi sanitariatami, idealne do pracy przy komputerze lub projektach, ale również do przyjmowania gości lub klientów. W przypadku takich mobilnych i obwoźnych hal ekspertyzy hal stalowych mogą być niepotrzebne i niewymagane przepisami prawa.

 

Ekspertyzy dla hal powiązanych z gruntem

Jeśli jednak rozmiary hali wymagają od niej zamontowania bezpośrednio w sposób wiążący z gruntem znajdującym się pod halą, konieczne jest wykonanie jej odpowiedniej ekspertyzy i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie. Aby uniknąć błędów lub odmowy ze strony lokalnych urzędów, warto wykonywać najpierw ekspertyzy hal stalowych z udziałem niezależnego inspektora lub wynajętego audytora. W przypadku prowadzenia działalności gospodarczej w hali stalowej nie zgodnej z przepisami budowlanymi ani BHP, pracodawca nie posiadający żadnych ekspertyz hali stalowej może spodziewać się bardzo dużej odpowiedzialności finansowej. Jeśli natomiast w miejscu takim doszło by do wypadku, w wyniku którego obrażeń i uszczerbku na zdrowiu doświadczyłby jakikolwiek pracownik – pracodawca mógłby oczekiwać najgorszych możliwych konsekwencji, włącznie z karnymi, za zaniechania po swojej stronie. Warto więc zainwestować i przeprowadzić własne ekspertyzy hal stalowych, w których prowadzi się biznes, aby mieć stuprocentową pewność, że zakład pracy w tak nietypowym miejscu spełnia wszystkie surowe wymogi bezpieczeństwa. Tym bardziej, że koszty ekspertyzy takiej hali mogą być bardzo niskie, a czas wykonania ekspertyzy wyjątkowo krótki.

 

Gdzie postawić halę magazynową

Hale stalowe to idealne rozwiązanie przede wszystkim dla przemysłu małoskalowego oraz krótkich inwestycji budowlanych wymagających stałej zmiany lokalizacji. Na wielkie stalowe konstrukcje decydują się jednak przede wszystkim firmy logistyczne i transportowe, które potrzebują ogromnych powierzchni magazynowych. Wtedy ekspertyzy hal stalowych przeprowadzane są zgodnie z przepisami budowlanymi równie często, co budynki mieszkalne lub komercyjne i mają taką samą wagę dla zarządzającego halą. Korzystanie z godnych zaufania i dokładnych inspektorów firm audytowych jest najlepszym sposobem na zabezpieczenie się przed ewentualnymi problemami czy dodatkowymi kosztami.