Torebki, atrybutem kobiecości w XXI w

Różnorodność torebek na rynku jest bardzo imponująca ze względu na fakt występowania ich aż 11 różnych rodzajów. Ilość rodzajów torebek wynika głównie z faktu przeznaczenia danego rodzaju torebki do innego trybu życia i sytuacji.

Torebka jako element ubioru jest kojarzona głównie z Paniami i sławnymi markami takimi jak Louis Vuitton. Postrzeganie torebki jako damskiej części ubioru powstało na początku rewolucji francuskiej, kiedy to pięknie ozdobione torebki zawieszane za rzemyk na nadgarstkach Dam służyły im do przechowywania kosmetyków. Z czasem kiedy nastawał rozwój przemysłu i torebki zaczęły być powszechnie dostępne dla szerszych grup społecznych torebka na dobre przylgnęła do wizerunku kobiety. Obecnie patrząc na rynek torebek widzimy że są one skierowane do piękniejszej części ludzkości, jednak są przypadki toreb na ramie typu postman (zobacz tutaj https://www.brytyjka.pl/torebki-listonoszki-cat-14.html ) , które są również w wersji dla Panów. Różnorodność torebek na rynku jest bardzo imponująca ze względu na fakt występowania ich aż 11 różnych rodzajów. Ilość rodzajów torebek wynika głównie z faktu przeznaczenia danego rodzaju torebki do innego trybu życia i sytuacji. Torebki przeznaczone na uroczyste przyjęcia będą bardzo odbiegały od tych do użytku codziennego.

Klasyczna listonoszka damska z Brytyjka.pl
https://www.brytyjka.pl/torebka-listonoszka-bridget-brown-id-1248.html

Dlaczego akurat torebki…?

Część osób zainteresowana tematem pewnie często zastanawia się dlaczego akurat to torebka zyskała taką popularność wśród kobiet, otóż nie jest to takie trudne do pojęcia jak się wydaje. Kobiety muszą zawsze być gotowe na każdą sytuację przez co często zabierają ze sobą dużo niepotrzebnych drobiazgów a do ich przenoszenia jak nic innego nadają się właśnie torebki. Torebka to bardzo wielofunkcyjny element ubioru co również idealnie pasuje do kobiecego stylu bycia i charakteru. Nawet pomijając użyteczność torebki jako elementu bardzo przydatnego w codziennym życiu pozostaje również aspekt upiększania wyglądu. Torebka daje kobiecie poczucie bezpieczeństwa, piękna i pozwala nawet określić zamiłowania danej osoby bez jej bliższego poznania w zależności od rodzaju torebki.

Rodzaje torebek.

Nad ilością różnych rodzajów torebek można by pisać bardzo długo, ponieważ ich ilość jest ściśle związana z dostosowaniem do konkretnych sytuacji życiowych jak np. zakupy, wakacje, eleganckie przyjęcie itp. Rodzajem torebki, która swoim krojem nawiązuje do XVIII wieku i ówczesnej mody wśród Pań jest bransoletka. Jest to mała torebka do przechowywania kosmetyków i najpotrzebniejszych rzeczy, niegdyś używana podczas balów i przyjęć dziś wyparta raczej przez torebki kopertówki na łańcuszku lub do ręki. Taką torebkę możemy traktować jako ekwiwalent a nawet lepszą wersję portfela, która pozwoli nam zabrać pieniądze, telefon i kosmetyki bez noszenia dużej torebki.

Torebka kopertówka na łańcuszku z Brytyjka.pl
https://www.brytyjka.pl/torebka-na-lancuszku-skora-weza-beverly-id-1268.html

Jedną z ciekawszych odmian torebek skierowaną głównie dla Pań o konserwatywnym guście jest doktorka, lub kuferek. Jak sama nazwa wskazuje są to torebki w stylu dawnych lekarskich neseserów, w których przenosili oni niezbędne im przyrządy. Takiego rodzaju torebka na pewno idealnie się sprawdzi dla kobiety ceniącej sobie elegancję i użyteczność.

Obecnie jedną z najpopularniejszych torebek noszonych przez dzisiejsze kobiety jest torba shopper bag. Ta odmiana torebki jest bardzo pojemna, ale zarazem stylowa i pozwala nam na udanie się zarówno na zakupy jak i do galerii handlowej. Jest to obecnie najbardziej uniwersalny rodzaj torebek dla Pań.

Torby shopper bag by Alex Max
https://www.brytyjka.pl/torba-shopper-bag-elegance-alexa-black-id-1234.html

Alternatywa dla torebek.

Mówiąc o alternatywach dla popularnych wśród kobiet torebek nie mamy wielkiego wyboru ponieważ obecnie jest to drugi pod względem popularności element garderoby dla Pań. Mimo wszystko jako zamiennik dla torebki możemy wziąć pod uwagę plecaki. Ten typ dodatku kojarzy się większości z nas z młodzieżą szkolną, jednak istnieją również bardzo stylowe plecaki dla Pań, które nie jedną kobietę mogą zaskoczyć. Takiego rodzaju plecaki najlepiej jest szukać w sklepach internetowych ponieważ otrzymamy tam znacznie większy wybór niż w sklepach stacjonarnych. Plecak może być doskonałą odpowiedzią zarówno na nasze znużenie torebką, jak i odciążeniem naszych pleców od ciężaru skierowanego na jedną stronę ciała. Dobrze jest raz na jakiś czas zrezygnować z ciężkiej torebki właśnie na rzecz plecaka co na pewno przysłuży się naszemu zdrowiu.

Torba typu shopper by Brytyjka.pl
https://www.brytyjka.pl/torba-damska-shopper-bag-michelle-black-id-1157.html

Czy jakość idzie w parze z marką?

… Otóż nie zawsze tak jest. Reklamy i bardzo silny marketing przekonały nas że popularna i droga marka niesie za sobą jakość wykonania i użytych materiałów, jednak często nie jest to standardem. Torebka za 1000 zł może się tak samo szybko zniszczyć jak ta za 100 zł ponieważ powyżej pewnego punktu granicznego ceny przestajemy płacić za sam produkt a zaczynamy opłacać markę. Wybierając torebkę zwracajmy uwagę na jakość wykonania i stylowe wykończenia dzięki temu będziemy mogły kupić naprawdę piękną torebkę za niewielkie pieniądze.