kantor Cent

Udogodnienia i automatyzacja procesu wymiany walut w kantorach internetowych

Zakupy w sieci pozwalają oszczędzać czas i pieniądze. Obecnie bez wychodzenia z domu możemy już nie tylko kupić ubrania, ale także umówić wizytę u lekarza, a nawet kupić samochód albo mieszkanie. Przez sieć możemy także wymieniać walutę, dzięki czemu zyskujemy najlepsze kursy i najszybsze zakupy waluty. Jak przebiega wymiana waluty w kantorze internetowym?

Wylicz środki

Automatyzacja procesu wymiany walut to rozwiązanie coraz popularniejsze, ponieważ pozwala wymienić walutę w trzech prostych krokach. Pierwszym z nich jest wyliczenie aktualnego kursu walut za pomocą kalkulatorów, wbudowanych na stronach e-kantorów. Wystarczy wybrać walutę, która nas interesuje, wpisać w odpowiednią rubrykę ilość waluty jaką chcemy zakupić lub sprzedać i gotowe. Natychmiast otrzymamy wyliczenia wartości transakcji, zgodne z aktualnym kursem walut w kantorze.

Zleć wymianę

Kolejnym krokiem do wymiany walut w kantorze internetowym jest zlecenie transakcji wymiany. Żeby tego dokonać musimy przeważnie założyć konto, w wybranym przez nas e-kantorze i przelać na nie środki. Po zaksięgowaniu pieniędzy na naszym rachunku możemy przejść do zakupu waluty. Co ważne, cały proces jest zautomatyzowany dlatego o zaksięgowaniu wpłat i każdej przeprowadzonej operacji dostaniemy powiadomienie mailowe.

Otrzymaj przelew

Jeśli środki na naszym koncie zostały zaksięgowane, możemy kupować i sprzedawać waluty. To bardzo proste i nie wymaga żadnej wiedzy programistycznej. Jak wyjaśnia pracownik kantoru Cent z Wrocławia: W przypadku transakcji w kantorach internetowych nie trzeba żadnych formalności. A cały proces wymiany trwa zaledwie kilka minut. Wystarczy wybrać walutę, rodzaj transakcji i gotowe. Po założeniu zlecenia pozostaje czekać na przelew zwrotny na wskazane przez nas konto. Co ważne cała operacja spełnia standardy dotyczące przetwarzania danych osobowych i certyfikatów bezpieczeństwa transakcji. Dlatego niczym nie ryzykujemy.

Dlaczego warto korzystać z kantorów internetowych

Powodów jest co najmniej kilka, ale do klientów trafia przede wszystkim jeden – oszczędność pieniędzy i czasu. Nie trzeba być analitykiem bankowym, żeby zauważyć zalety dostępu do tysięcy kantorów za kilkoma kliknięciami. Dzięki temu możemy wybrać z nich ten, który ma najlepszy kurs i zasady transakcji. Dzięki wymianie online nie musimy też jeździć po tradycyjnych kantorach ze sporymi ilościami gotówki. Dlatego każda nasza transakcja jest nie tylko szybka, ale też bezpieczna.