Jak urozmaicić długoletni związek

W każdym związku, nawet tym najlepszym, z czasem może pojawić się rutyna. Z upływem czasu partnerzy poznają swoje ciała i zwyczaje coraz lepiej, co może prowadzić do wypalenia związku, zarówno w sypialni, jak i w życiu codziennym.

Jak obudzić pożądanie w długoletnim związku?

Jeśli po kilku latach wspólnego życia związek zaczął wyglądać jak nudny film, wzbudzenie na nowo pożądania może okazać się konieczne dla uratowania relacji. Zmiany powinno się zacząć od szczerej rozmowy z partnerem i ustalenia wzajemnych oczekiwań. Warto wiedzieć, iz pozytywna zmiana nastąpi tylko wówczas, gdy dwie strony będą tego chciały i do tego dążyły.

Czas na seks

Monotonia w sypialni najczęściej zaczyna się wtedy, kiedy partnerzy decydują się na seks tylko o określonych porach. Nudne wieczory w łóżku, po ciemku i zaraz przed snem, mogą po jakimś czasie pozbawić pożądania każdego. Pierwszym krokiem do poprawy jakości życia seksualnego powinno więc być przełamanie tej rutyny. Seks w ciągu dnia – przed wyjściem do pracy lub po przebudzeniu, może obudzić pożądanie na nowo. Ważne jest też miejsce – po co ograniczać się do sypialni? Seks w kuchni, w salonie, a nawet w samochodzie, może być odmianą, która spodoba się obojgu.

Zabawki

Wiele polskich par nigdy nie używało w sypialni żadnych zabawek erotycznych. Piórka, kajdanki, wibratory naturalne lub inne akcesoria erotyczne mogą być doskonałym urozmaiceniem życia seksualnego. Wybór takich zabawek jest ogromny, dzięki czemu każda para znajdzie dla siebie idealne akcesoria. A dla par bardziej odważnych, które nie boją się eksperymentować, producenci tego typu gadżetów mają w ofercie akcesoria BDSM, które są drogą do nowych doznań zarówno dla kobiety, jak i mężczyzny.

Wzajemny szacunek

Każdy związek powinien opierać się na miłości i szacunku do siebie. Bardzo często pożądanie słabnie wtedy, kiedy partnerzy przestają dbać o siebie nawzajem. Warto wtedy przemyśleć, czy jesteśmy dla partnera wsparciem, czy staramy się tworzyć odpowiednią atmosferę. Romantyczna kolacja w nietypowym miejscu może stanowić dobry punkt wyjścia do poprawy życia seksualnego w związku.

Źródło: Sklep erotyczny online