Wady i zalety depilacji laserowej

Zdecydowanie najbardziej skuteczna techniką usuwania niechcianych włosów jest laser diodowy. Jego skuteczność jest potwierdzona i sięga 95 procent udanej depilacji. Jakie są jego wady i zalety? Warto się z nimi zapoznać przed podjęciem decyzji o depilacji.

Depilacja laserowa
Energia laserowa pochłaniana jest przez ciemny barwnik włosa, a następnie zmieniając się w energię termiczną niszczy nieodwracalnie cebulkę włosa, bez uszkodzenia otaczającej skóry. Depilacje laserową można przeprowadzić na niemal całym ciele. Podczas jednego zabiegu można trwale usunąć około 30% włosów. Dlatego konieczne jest powtarzanie zabiegu około 4-5 razy. Wynika to z faktu, że nie wszystkie włosy rosną równocześnie, część z nich znajduje się w fazie wzrostu i właśnie one reagują na światło lasera. To idealna metoda dla wszystkich, którzy pragną uzyskać szybki i trwały efekt gładkiej skóry. Po prawidłowo przeprowadzonej kuracji laserowej włosy nie odrastają. Skuteczność depilacji laserem diodowym sięga nawet do 95% w przypadkach, gdy mamy do czynienia z włosami ciemnymi i grubymi, natomiast u osób z włosami nie w pełni ciemnymi i cieńszymi efekt usuwania owłosienia okaże się gorszy.

Zdecydowaną zaletą depilacji laserowej jest jej skuteczność. Zabieg depilacji laserowej polega na trwałej redukcji owłosienia za pomocą urządzeń emitujących światło o wysokiej energii. Tego typu depilacja uważana jest za bezpieczną i bezinwazyjną. Zabieg depilacji laserowej szczególnie przeznaczony jest dla osób, u których pojawiają się podrażnienia po tradycyjnych metodach depilacji np. zapalenie mieszków włosowatych po depilatorze elektrycznym.

Natomiast wadami tej depilacji jest jej cena przez konieczność powtarzania zabiegu. Ceny za jedna sesje depilacji: wąsik – ok. 300 zł, łydki – ok. 500 zł, bikini – ok. 400 zł. Mnożąc to razy 4, a czasem nawet 5 cena robi się trochę wysoka. Pamiętać trzeba również o konieczności przestrzegania przygotowań do zabiegu, a więc między innymi do rezygnacji z opalenizny.

Depilacja laserowa Gdańsk http://la-nika.pl/depilacja- laserowa