Wakacje z deską – zapraszamy na Hel.

Wakacje już wkrótce, zbliża się więc czas, gdy coraz więcej osób zaczyna rozglądać się za miejscem na wakacyjny wypoczynek. Ci, którzy decydują się na spędzenie urlopu w Polsce do wyboru mają naprawdę sporo możliwości.

Ogromną popularnością cieszy się nasze polskie morze, które, choć czasem z kapryśną aurą, rokrocznie przyciąga coraz większą rzeszę turystów, także spoza granic naszego kraju. Wśród nadmorskich kurortów szczególną popularnością cieszą się te zlokalizowane na Półwyspie Helskim. Chałupy, Jastarnia czy Jurata to najbardziej znane turystyczne ośrodki na Helu.

Ten, kto bywa na Półwyspie z pewnością wie, że jest to również prawdziwy raj dla miłośników pływania na desce. Zatoka Pucka to najlepsze miejsce do stawiania pierwszych kroków zarówno w wind, jak i w kitesurfingu. Panują tu idealne warunki do uprawiania tych dyscyplin. Ponad 30 km wybrzeża, z płytką wodą (nawet do 400 m od brzegu), piaszczyste dno i dobry wiatr sprawiają, że w sezonie na wodzie aż roi się od miłośników sportów z adrenaliną.

Optymalne warunki wykorzystali instruktorzy, zakładając na Helu liczne bazy i szkoły windsurfingowe. Oferują one profesjonalne kursy, z których skorzystać może właściwie każdy. Są kursy przeznaczone dla dzieci i młodzieży – uczyć mogą się już kilkulatki. Oddzielne grupy są dla studentów czy dorosłych. Uczyć można się w grupach lub wykupić lekcje indywidualne. Uczyć mogą się zarówno osoby, które do tej pory nie miały wcale do czynienia z tymi dyscyplinami, jak również ci, którzy pływali wcześniej na desce, a teraz chcieliby pogłębić swoje umiejętności.

Oferta szkół jest bardzo różnorodna. Do wyboru są zarówno kursy z zakwaterowaniem i wyżywieniem, jak i szkolenia otwarte, idealne dla osób, które wypoczywają na Helu i szukają sposobów na aktywne spędzanie wolnego czasu. Kilkudniowy kurs windsurfingu czy kitesurfingu to idealne rozwiązanie także podczas wspólnych, rodzinnych wakacji i świetny sposób na rodzinne wakacje z adrenaliną.

Choć windsurfing i kitesurfing wśród wielu uchodzą za dyscypliny z pogranicza sportów ekstremalnych, to ich uprawianie pod okiem wykwalifikowanych instruktorów gwarantuje bezpieczeństwo. Ważne jest, aby wybrana szkoła windsurfingu przekazywała do dyspozycji kursanta doświadczonego nauczyciela, który zgłębi z nim tajniki tej dyscypliny i pomoże uniknąć niebezpiecznych sytuacji.

Jeśli do tej pory nie miałeś jeszcze pomysłu na wakacje to najwyższy czas, aby zdecydować o tym, jaki rodzaj wypoczynku i kierunek podróży będzie najlepszy. Półwysep Helski z pewnością będzie strzałem w 10tkę.