kufer motocyklowy

Na co warto zwrócić uwagę kupując kufer motocyklowy?

W przeciwieństwie do sakiew kufry motocyklowe są bardziej odporniejsze na uszkodzenia i działanie czynników zewnętrznych, bezpieczniejsze i pakowniejsze. Ponadto kufry są wodoodporne i zamykane na klucz więc bez problemu można przewozić w nich dokumenty i drogi sprzęt elektroniczny. Można je również wykorzystać jako oparcie dla pasażera (po uprzednim zamontowaniu poduszki).

Oto kilka wskazówek na co warto zwrócić uwagę przy zakupie kufra na motocykl.

RODZAJ KUFRA

Możemy wyróżnić kufry plastikowe oraz kufry aluminiowe. Kufry motocyklowe plastikowe mają niższą wagę oraz mniejszą ceną. Łatwo się je zakłada i zdejmuje. Natomiast w przypadku kufrów aluminiowych możemy liczyć na ich dużą wytrzymałość i pełną wodoodporność. Są one również najbezpieczniejsze dla naszego bagażu.

MONTAŻ

Przed montażem kufra należy się upewnić czy posiadamy wszystkie sprzęty niezbędne do jego montażu, ponieważ może się okazać, że nie wszystkie elementy zostały dołączone do niego. Pamiętajmy również, że montaż kufra wymaga stelaża dopasowanego do modelu motocykla. Nie jest on taki prosty jak w przypadku sakwy czy piórnika.

ROZMIAR I WIELKOŚĆ KUFRA MOTOCYKLOWEGO

Godnym polecenia sposobem na sprawdzenie, jakiego rozmiaru kufer będzie nam potrzebny jest spakowanie wszystkich akcesoriów do pudełka o określonej pojemności. Później można bez większych przeszkód wybrać odpowiadający mu rozmiarem kufer centralny lub dwa kufry boczne. Dobry kufer motocyklowy musi pomieścić kurtkę, dwa kaski, jedzenie oraz niezbędne akcesoria. W praktyce oznacza to, że jego pojemność powinna wynosić co najmniej 37 l w przypadku osób podróżujących samotnie, lub co najmniej 46 l w przypadku dwóch podróżnych.

ZAMEK W KUFRACH

Jedną z głównych zalet kufra jest zamknięcie na klucz co pozwala na pozostawienie w nim kasku czy też innych rzeczy. Nowoczesne kufry posiadają ponadto blokady antykradzieżowe, które uniemożliwią otwarcie kufra nawet w przypadku uszkodzenia zamka.

CENA

Kufry motocyklowe dostępne na rynku różnią się od siebie w zależności od modelu czy też marki. Droższe markowe kufry będą idealne dla osób którym zależy na dostępie do części zapasowych i przejrzystych informacjach montażowych oraz osób, które podróżują do mniej bezpiecznych państw. Cena takie produktu będzie dużo wyższa ale możemy liczyć na dobrą jakość oraz pewność, że nasze akcesoria będą bezpieczne. Tańsze kufry sprawdzą się świetnie do przewożenia drobiazgów czy zakupów spożywczych. Przy zakupie tego rodzaju kufra należy przede wszystkim brać pod uwagę recenzję innych użytkowników.