Wielkanoc nietypowo

Święta Wielkiej Nocy nieodmiennie kojarzą się z wiosennym przebudzeniem przyrody i kolorowymi pisankami. Przede wszystkim jednak, podobnie jak inne tradycyjne święta, z rodzinną atmosferą i biesiadowaniem przy suto zastawionym stole. A gdyby tak nieco inaczej?

Świąteczny wyjazd jako alternatywa

Od pewnego czasu, coraz większą popularnością cieszy się inny niż tradycyjny sposób obchodzenia Wielkanocy. Wiele osób podejmuje decyzję o świętowaniu mniej konwencjonalnym, choć nadal w gronie najbliższych. Chodzi o krótkie świąteczne wyjazdy w atrakcyjne okolice, tym bardziej, że ofert tego rodzaju wypoczynku jest z roku na rok więcej. Chętni mają do wyboru hotele w najbardziej urokliwych zakątkach Polski oraz za granicą. Wielkim zainteresowaniem cieszą się górskie miejscowości, między innymi położone w malowniczych Beskidach, czego dowodem jest chociażby Beskid Hotel Olympic w Ustroniu, jednej z najbardziej znanych miejscowości wypoczynkowych Beskidu Śląskiego.

Wybór tego rodzaju świętowania Wielkanocy jest w pełni uzasadniony. Zwłaszcza w sytuacji, kiedy zapracowani i zabiegani czekamy z utęsknieniem na chwilę odpoczynku i nie mamy siły ani ochoty na świąteczne przygotowania. To przecież ludzie, a nie miejsca, tworzą świąteczną atmosferę, a rodzinny pobyt w miłym miejscu pozwoli na autentyczne duchowe przeżywanie świąt połączone z gruntownym wypoczynkiem.

Wielkanoc w otoczeniu górskich krajobrazów

Święta poza domem wcale nie muszą oznaczać całkowitej rezygnacji z tradycji. Większość hoteli czy pensjonatów oferuje na ten uroczysty czas specjalne atrakcje. Wspomniany Beskid Hotel Olympic proponuje na przykład swoim gościom koszyczek wielkanocny i uroczyste śniadanie w pierwszy dzień świąt. Nietrudno wyobrazić sobie, jaka to przyjemność usiąść przy wielkanocnym stole przygotowanym przez kogoś innego i nie martwić się o sprzątanie. Zaoszczędzony czas można poświęcić na wspólny spacer czy inne rozrywki.

Jeśli zdecydujemy się na Beskid Śląski, liczne szlaki piesze i rowerowe umożliwią podziwianie wspaniałej panoramy malowniczych gór. A jeśli chodzi o Beskid Hotel Olympic mamy nawet niespotykaną szansę napawania się widokiem gór podczas korzystania z sauny. Standardem w tego typu obiektach są oczywiście specjalne strefy zabaw dla dzieci (i ewentualnie opieka animatora), baseny, jacuzzi, kręgielnie, bilard, a także szereg innych atrakcji. Spośród wielu pięknych zakątków w Polsce, położony w dolinie Wisły, pomiędzy grzbietem górskim Wielkiej i Małej Czantorii a masywem Równicy Ustroń, szczególnie zasługuje na wzięcie pod uwagę jako miejsce świątecznego relaksu.