wróżba z kart klasycznych

Wróżba z kart klasycznych – wierzyć czy nie?

Wiele osób wierzy w horoskopy, a nawet postępuje według ich wskazówek. Jedną z metod przewidywania przyszłości jest wróżba z kart klasycznych. Należy to rozumieć przede wszystkim jako postawienie tarota; jest to jedna z wróżb cieszących się największą popularnością. Czy horoskopy i wizyty u wróżbitów powinny mieć jakikolwiek wpływ na nasze życie?

Dlaczego uciekamy się do wróżb?

Najpierw warto odpowiedzieć sobie na pytanie, kto właściwie sięga po wróżby. Na ogół są to ludzie, którzy mają trudną sytuację życiową (choć nie dramatyczną) – np. rozstali się z partnerem lub stracili pracę (ale mają na tyle dobre kwalifikacje, że bez problemu znajdą inną). Horoskop czy wróżba z kart klasycznych ma im dać odpowiedź na pytanie „i co teraz?”. Niektóre osoby sięgają po wróżby dla czystej rozrywki; na internetowych portalach nietrudno odnaleźć wszelkie możliwe rodzaje horoskopów i przepowiedni, także dla osób, które patrzą na to z przymrużeniem oka.

Czy warto wierzyć we wróżby?

Odpowiedź brzmi: to zależy od osoby. Oczywiście nie ma żadnych badań potwierdzających lub zaprzeczających skuteczności danemu rodzaju wróżenia. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że nawet najbardziej pozytywna przepowiednia nie zakłada, że coś dobrego spotka nas wtedy, gdy biernie będziemy czekać na dane wydarzenie. Wróżba z kart klasycznych mimo wszystko zawsze zachęci nas do działania, dlatego też – niezależnie od tego czy wierzymy w przepowiednie takie jak wróżba z kart klasycznych czy nie – warto podjąć jakąkolwiek aktywność mającą na celu polepszenie naszej sytuacji.