Essentiale Forte

Wspomóż skutecznie swoją wątrobę

Problemy związane z wątrobą, mogą być spowodowane spożywaniem nieodpowiednich pokarmów, stanem zapalnym bądź działaniem toksyn. Trudno nieraz dociec, co tak naprawdę jest przyczyną tych dolegliwości, ale zawsze należy starać się, możliwie jak najszybciej je wyeliminować.

Jak pewnie wiesz, wątroba jest bardzo ważnym organem, którego zadanie polega na oczyszczaniu organizmu z toksyn, wytwarzaniu białka, termoregulacji oraz bierze udział w procesie trawienia. Z wątrobą łączą się drogi żółciowe, które często stanowią źródło różnych problemów zdrowotnych.

Jak można rozpoznać chorą wątrobę? Są to wspomniane wcześniej dolegliwości dyskomfortu w jej obrębie, nudności, wymioty, brak apetytu, wzdęcia, zaburzenia krzepnięcia i miesiączkowania.

Musisz wiedzieć, wątroba sama w sobie nie ma unerwienia czuciowego i nie boli. Jeśli odczuwasz ból pod prawym żebrem, to jest to skutek podrażnianej przez nią błony surowiczej. Czasami podłożem bólu jest też zapalenie dróg żółciowych czy kolka żółciowa. Tak czy inaczej, nie jest to nic przyjemnego i należy wspomóc się za pomocą dobrych farmaceutyków i odpowiedniej diety.

Jeśli Twoja wątroba niedomaga, zacznij stosować odpowiednie preparaty typu Essentiale Forte. Jest to łagodny lek pochodzenia roślinnego, działający stymulująco na regenerację komórek wątroby. Na czym to polega? Jest to proces, polegający na wbudowywaniu się w błony komórek wątrobowych fosfolipidów, zawartych w leku. Fosfolipidy hamują także procesy włóknienia, ponieważ wpływa on na zmniejszenie produkcji kolagenu. Dzięki wydzielaniu do żółci fosfolipidów, zwiększa w niej się rozpuszczalność cholesterolu. Pomagają też w procesie trawienia tłuszczów oraz wchłanianiu rozpuszczonych w nich witamin. Poprawia się również przepływ krwi w naczyniach, a krwinki czerwone stają się bardziej elastyczne.

Ten lek jest szeroko stosowany w przewlekłych chorobach wątroby oraz w różnych zaburzeniach dróg żółciowych. Można zażywać go także w stanach po uszkodzeniu wątroby, np. alkoholem czy lekami oraz profilaktycznie, chroniąc się przed nawrotem dolegliwości związanych z tym obszarem.