Biura podróży

Jak wybrać biuro podróży?

Od czasu do czasu w mediach pojawiają się wiadomości o wyjazdach wakacyjnych zorganizowanych przez biuro podróży, które okazują się całkowitą klapą. Aby wymarzony urlop nie okazał się koszmarem, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii.

Zbyt tanio, zbyt pięknie

Niska cena wyjazdu na ogół przyciąga wielu klientów, a powinna tak naprawdę odstraszać i stanowić alarm dla wszystkich, którzy chcą podróżować bez wydawania fortuny. Nadmiar chętnych na promocyjne ceny wakacji niestety generuje problemy z przelotem, czy z zakwaterowaniem, jak również może być przyczyną innych problemów. Jeżeli naprawdę udało się nam trafić na dobrą ofertę last minute w promocyjnej cenie – bardzo dokładnie przeczytajmy umowę, zanim ją podpiszemy. Umowa to nasza gwarancja, w razie gdyby okazało się, że organizator wyjazdu nie dopełni jakiekolwiek jej warunku, możemy upomnieć się o zwrot kosztów.

Przeglądaj opinie

Biura podróży, które nie posiadają własnej strony internetowej, są raczej mało wiarygodne – takie panują obecnie czasy. Weźmy to pod uwagę podczas poszukiwania odpowiedniej oferty. Zwróćmy także uwagę na opinie widniejące w internecie odnośnie danego organizatora. To prawda, że negatywne opinie potrafią zepsuć wizerunek firmy. Niemniej warto zwrócić uwagę, jak na takie negatywne komentarze reagują biura podróży – czy potrafią ustosunkować się do nich ? Nazbyt pozytywne i optymistyczne opinie w Internecie tez powinny wzbudzić podejrzenia, a 100% pozytywnych opinii może oznaczać, że wybrana firma po prostu usuwa niewygodne dla niej komentarze.

Poświęć swój czas, jeżeli nie chcesz zmarnować swojego urlopu

Zanim dokonasz decyzji odnośnie wyjazdu z firmą, która oferuje tanie, wspaniałe wycieczki, sprawdź uprzednio, czy jest ona wiarygodna. Poszukaj jej wpisu do rejestru organizatorów turystyki, jak i pośredników turystycznych. Każde biuro podróży powinno taki posiadać.

W Polskiej Izbie Turystyki można zweryfikować jakość usług świadczonych w wybranej przez nas firmie. Tak naprawdę, im więcej swojego czasu poświęcimy na weryfikację rzetelności konkretnej firmy, tym lepiej zrelaksowani będziemy podczas trwania własnego urlopu. Wybierając się za granicę zdecydowanie powinniśmy się mieć na baczności.