Chela Mag B6

Jak wybrać najlepszy preparat z magnezem?

Wielu z nas ma problemy z brakiem magnezu w organizmie. Drgające powieki, chroniczne zmęczenie, większa podatność na stres — to niektóre z objawów, które świadczą o za niskim poziomie tego minerału. Rozwiązaniem jest oczywiście suplementacja, ale jak wybrać najlepszy dla siebie preparat z magnezem?

Obecnie na rynku dostępnych jest bardzo wiele rozmaitych preparatów, których zadaniem jest suplementacja magnezu w organizmie. Przynoszą więc ulgę w takich dolegliwościach, jak rozdrażnienie, nadmierna nerwowość, kołatanie serca, bolesne i dotkliwe skurcze łydek, nasilające się w nocy. Preparaty, takie jak: Chela Mag B6, NeoMag, MagMen, Magne-B6 i inne przynoszą ulgę w wymienionych problemach, a dodatkowo dostarczają organizmowi cennych witamin. Bardzo często bowiem magnez w tabletkach połączony jest również z witaminami z grupy B, które wspomagają prace mózgu i pozwalają lepiej radzić sobie z nadmierną podatnością na stres.

Tabletka tabletce jednak nie równa. Choć większość z tych preparatów wygląda podobnie, to ich skład jest zupełnie inny i dostarczają organizmowi magnezu pod różnymi postaciami. Spośród dostępnych połączeń organicznych magnezu warto wymienić szczególnie: chelaty, tlenki, cytryniany, mleczany i asparaginiany. Ich wchłanialność, a co za tym idzie — również skuteczność jest więc zupełnie inna. Do grupy chelatów należą wspomniane wcześniej preparaty, które dostarczają magnezu w dobrze przyswajalnej formie, a w dodatku są hipoalergiczne. Magnez w tych suplementach wiąże się z dwoma cząsteczkami aminokwasu glicyny, tworząc diglycenian magnezu — związek o dobrej wchłanialności, który nie wywołuje reakcji alergicznych. To bardzo ważne, ponieważ suplementacja magnezu w słabo przyswajalnej postaci jest w zasadzie bezskuteczna.

Co z innymi połączeniami organicznymi magnezu? Cytryniany, mleczany, asparaginiany tworzą w organizmie sole magnezu. Różnica między nimi polega na typie wiązań chemicznych. W wymienionych połączeniach organicznych magnezu powstają wiązania jonowe. Chcąc mieć pewność, co do ich skuteczności i pozytywnego działania w organizmie, należy zapoznać się z wynikami badań potwierdzającymi ich wchłanialność. Producenci preparatów z magnezem bardzo chętnie chwalą się nimi w opisach suplementów, a ich wiarygodność z łatwością można sprawdzić.