dekoracyjne kafelki

Wykończenie uniwersalne, do kuchni i łazienek, czyli dekoracyjne kafelki

Niewątpliwie każdy z nas może mieć inny gust, lecz pewne pojęcia, jak trwałość i estetyka są na ogół wspólne, dlatego też tak wiele osób decyduje się na wybór kafelków do kuchni i łazienek, jako materiału wykończeniowego. Rzecz jasna, jako iż pomieszczenia te aranżowane bywają w bardzo różnych stylach, to i ceramika ta bywa nieco zróżnicowana, lecz ma ona także pewne cechy wspólne. Stąd też przedstawiamy najciekawsze rodzaje dekoracyjnych płytek na ściany i podłogi, które sprawią, że każde wnętrze będzie odmienione!

Płytki marmurowe i marmuropodobne, na eleganckie ściany oraz podłogi

Ponadczasowy urok kamienia jest kwestią bezdyskusyjną, a marmur uchodzi powszechnie za jeden z najbardziej eleganckich jego gatunków. Nic więc dziwnego, że już od starożytności stosowano płytki marmurowe na ścianach i podłogach w budynkach publicznych lub bogatych domach. Oczywiście, marmur ma też i pewne mankamenty, jednym z nich jest jego relatywnie wysoka cena, która mocno ogranicza dostępność tej ceramiki. Dlatego też powstały kafelki imitujące marmur, dzięki nim nie tylko salon, lecz i inne pomieszczenia zachwycą swoim pięknem. Mowa tu, rzecz jasna, o dekoracyjnych płytkach marmuropodobnych do łazienek i kuchni, których wiele modeli można zobaczyć pod adresem https://modnydom24.pl/pl/produkty/90543/plytki-marmurowe. Faktycznie robią one wrażenie!

dekoracyjne kafelki

Niezależnie jakie kafelki kupimy w sklepie lub w Internecie, te lepszej jakości układa się o wiele prościej!

Białe lub zielone, płytki heksagonalne doskonałe na podłogi i ściany w modnym domu!

Proste geometryczne kształty to już przeżytek, dlatego wiele osób decyduje się na zakup kafelków heksagonalnych. W zależności od barwy mogą one być zarówno klasyczne, jak i nowoczesne. Tą drugą jest z pewnością zielona płytka heksagonalna, choć na rynku dostępne są one także w innych nowoczesnych barwach. Wystarczy spojrzeć na ofertę np. tego sklepu internetowego https://modnydom24.pl/pl/produkty/32283/plytki-heksagonalne. Natomiast białe płytki, plastry miodu, to ciekawy wybór zarówno do klasycznych łazienek, jak i jadalni w stylu minimalistycznym.

Kamieniopodobna płytka lastryko, czyli powrót klasyki do kuchni i łazienek

Wzór ten jest zapewne znajomy starszym czytelnikom, którzy kamieniopodobne lastrico pamiętają z czasów młodości. Dawniej był to jeden z bardziej popularnych sposobów na wykończenie podłóg, lecz dzisiaj dostał on drugie życie. Nowoczesna ceramika, to nie to samo, co dawniej, sprawdzą się wyśmienicie płytki lastryko w kuchniach i łazienkach, spójrzmy tylko na te modele pięknych kafelków: https://modnydom24.pl/pl/produkty/65325/plytki-kamieniopodobne. Są warte uwagi, nieprawdaż? Doskonale widoczne barwne odpryski różnych minerałów są właśnie tym, co czyni płytki kamieniopodobne z lastryko tak urokliwymi!