Podesty ruchome

Gdzie wykorzystywane są podesty ruchome?

Zwyżki mają ogromną ilość zastosowań. Są to maszyny budowlane, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Warto wiedzieć, że występują one w wielu różnych wariantach. Z tego względu bez najmniejszego problemu można znaleźć maszynę odpowiednią do potrzeb. Podnośniki koszowe są niezbędne np. podczas budowy hal, wykonywania dachów, montażu klimatyzacji, tworzenia systemu zabezpieczeń, prac elektroinstalacyjnych itd. Ilość zastosowań jest naprawdę ogromna.

Podesty jednonożycowe
Podesty ruchome jednonożycowe nie mają zbyt dużego wysięgu, jednak wyróżniają się bardzo dużym udźwigiem. Jest to maszyna bardzo wytrzymała, a zarazem uniwersalna. Z uwagi na niewielkie gabaryty często wykorzystywana jest wewnątrz budynków. Zwyżki jednonożycowe znajdują zastosowanie np. w transporcie bliskim.

Podesty dwu i trzynożycowe
Podesty dwu i trzynożycowe sprawdzają się podczas prac na dużej wysokości. Ich wysięg jest o wiele większy, niż w przypadku zwyżek jednonożycowych. Może być on wykorzystywany, jako winda towarowa. Często służy on do załadunku palet. Warto jednak wiedzieć, że ich udźwig nie jest zbyt wysoki, co nierzadko jest sporym utrudnieniem. Zwykle im większy wysięg, tym niższy udźwig. Można wyróżnić zarówno wersje stacjonarne, jak i ruchome. Wybór zależy wyłącznie od indywidualnych wymagań.

Podesty wielonożycowe
Podesty wielonożycowe wykorzystywane są zwykle podczas transportu ładunków o wysokiej wadze oraz dużych rozmiarach. Tego rodzaju maszyny gwarantują wysoką stabilność i bezpieczeństwo użytkowania. Wysięg zwyżek wielonożycowych jest zbliżony do wysięgu podestów jednonożycowych. Ich udźwig jest jednak nieco mniejszy.
Podesty wielonożycowe mogą być stosowane podczas m.in. odśnieżenia dachów, usuwania oblodzeń budynków, mycia szyb na wysokości, montowania rur oraz oświetlenia, a także wielu innych czynności.
Wybierając zwyżkę należy kierować się przede wszystkim jej parametrami technicznymi. Najważniejsze jest to, aby dobrze dopasować wartość wysięgu oraz udźwigu. Dzięki temu praca będzie przebiegać sprawnie i bezproblemowo.