Jak zachęcić społeczeństwo do aktywności?

Jak bardzo aktywni są Polacy? Czy zarówno dzieci i młodzież, jak też osoby dorosłe chętnie chodzą na basen i wsiadają na rower? Wszystko wskazuje na to, że aktywnych Polaków jest coraz więcej, nawet dzieci angażują się w różne konkursy oraz akcje sportowe promujące zdrowie, ale też i bezpieczeństwo. Przykładem jest akcja Pozytywne Obroty organizowana przez Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie viennalife.pl oraz Fundację Doroty Stalińskiej „Nadzieja”.

Sport dla młodych

 

W ostatnich latach głośno było o zwolnieniach z lekcji WF-u i niechęci dzieci do aktywności fizycznej oraz zdrowego odżywiania. Z roku na rok wiele się jednak zmienia, co na pewno jest zasługą wielu akcji promujących aktywne formy spędzania czasu wolnego. Szkoły także angażują się coraz bardziej w organizowanie dodatkowych zajęć i tzw. „Dni Sportu”, gdzie każdy uczeń może przekonać się, że rower nie gryzie, a zmęczenie może dawać mnóstwo satysfakcji.

Pozytywnie Zakręceni

 

W 2015 roku w ramach akcji Pozytywne Obroty, które również w tym roku organizuje Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie viennalife.pl i Fundacja Doroty Stalińskiej „Nadzieja” przeprowadzono 14 szkoleń i rozdano 6000 pakietów odblaskowych. Na czym jednak polega całe wydarzenie.

Po 3 szkoły z 4 miast – Warszawy, Gdańska, Krakowa i Dąbrowy Górniczej – przygotowuje pracę plastyczną na temat “Bezpiecznie jeżdżę rowerem”. Następnie są one prezentowane podczas Vienna Life Maraton Lang Team również w tych samych miastach. Każdy może przyjść i wybierając pracę, która mu się najbardziej podoba, wsiąść na rower treningowy i za każdy przejechany kilometr zarobić dla szkoły 3 zł.

W zwycięskich szkołach przeprowadzane są szkolenia z zakresu bezpieczeństwa, a uczniowie otrzymują odblaski, mające nie tylko być nagrodą, ale przede wszystkim towarzyszące im zawsze w drodze do szkoły i do domu, jak również kiedy wsiadają na rower po zmroku.