Lampy sufitowe do salonu

Zadbaj o oświetlenie w swoim salonie!

Salon to pomieszczenie, w którym spędzamy właściwie najwięcej czasu. Oglądamy tam telewizję, czytamy, relaksujemy się, gramy w planszówki, to do salonu zapraszamy swoich znajomych i członków rodziny. Z tego względu warto zadbać o odpowiednie oświetlenie, które będzie sprzyjało urozmaiconym aktywnościom.

Lampy sufitowe do salonu

Lampy sufitowe do salonu są najczęściej wybieranym rodzajem oświetlenia, jeśli chodzi o pomieszczenia wspólne. Dają dużo światła i są w stanie dobrze doświetlić całe pomieszczenie bez konieczności kupowania dodatkowych lamp. Lampy sufitowe do salonu jeszcze do niedawna były produkowane tylko w kilku najpopularniejszych kształtach, jednak obecnie mamy do wyboru mnóstwo wzorów. Możemy zatem postawić na klasyczne lampy sufitowe, które bardziej przypominają żyrandol, ale możemy również kupić takie, które nie tylko zachwycają nowoczesnym designem, ale dzięki specjalnym nakładkom oświetlają pomieszczenie na różne kolory. Niektóre z nich przypominają nawet kule dyskotekowe!

Lampy stojące

Niezależnie od tego, czy mamy zamontowane lampy sufitowe do salonu, warto pomyśleć o zakupie lampy stojącej. Najlepiej ustawić ją w rogu pomieszczenia lub tuż przy kanapie. Lampy stojące są zazwyczaj tak zaprojektowane, by emitowane światło było miękkie i „ocieplające” dane pomieszczenie. Lampa stojąca to także świetna dekoracja; zazwyczaj mają klasyczny design i doskonale nadają się do każdego salonu – niezależnie od stylu, w jakim zostało urządzone pomieszczenie.

Lampki na ścianie

Niezwykle modne jest ostatnio wieszanie dodatkowego oświetlenia na ścianie. Małe lampki, przypominające nieco te z iluminacji świątecznych, lub piękne cotton ball, które można teraz kupić w niemal każdym sklepie z dekoracjami, nadadzą salonowi wyjątkowego uroku. Można je zawiesić w dowolny sposób – tworząc określony wzór lub wręcz odwrotnie, starając się, by wszystkie lampki były zawieszone wzdłuż tej samej linii. Są świetnym źródłem światła na romantyczny wieczór.