Zakup nieruchomości w Szczecinie w ramach programu Mieszkanie dla Młodych

Mieszkanie dla Młodych to program, dzięki którym wielu młodym ludziom udało się zakupić swoje pierwsze mieszkanie. Z programu korzystają osoby z różnych miast, także ze Szczecina, w którym nie brakuje mieszkań i domów na sprzedaż.

Dobrą informacją jest młodych ludzi jest to, że niedawno wprowadzono zmianę, zgodnie z którą w ramach programu można uzyskać dofinansowanie na zakup nieruchomości z rynku wtórnego. Wcześniej konieczne było zakupienie nowej nieruchomości. Rozbieżności pomiędzy ceną nowych i używanych mieszkań sprawiały, że niektórzy ludzie rezygnowali z udziału w programie. Jednym z warunków, które trzeba spełnić, aby otrzymać dofinansowanie, jest zmieszczenie się w limitach cenowych. W województwie zachodniopomorskim wynoszą one 4516,60 zł  za m2 na rynku pierwotnym oraz 3695,40 zł za m2 na rynku wtórnym. Chociaż ceny mieszkań w tym mieście są bardzo zróżnicowane, to bez trudu można znaleźć nieruchomości, które pozwolą spełnić ten warunek, o czym można się przekonać, przeglądając propozycje biura nieruchomości w Szczecinie Extra Invest. Średnia cena jednego metra kwadratowego powierzchni mieszkalnej wynosi 4 200 złotych, lecz można znaleźć zarówno droższe, jak i tańsze mieszkania. Wpływ na cenę ma nie tylko standard nieruchomości, ale i jej lokalizacja. Dobrą informacją dla młodych ludzi jest również to, że umożliwiono uzyskanie dofinansowania na zakup mieszkania wybudowanego przez spółdzielnię albo pochodzącego z adaptacji strychu. Co więcej, warunki programu zostały dostosowane do potrzeb rodzin wielodzietnych, które mogą otrzymać dofinansowanie bez względu na wiek oraz niezależnie od tego, czy posiadały już wcześniej własną nieruchomość. W Szczecinie nie brakuje dużych mieszkań oraz domów, dlatego takie rodziny mogą zakupić nieruchomość, która zapewni wszystkim jej członkom lepszy komfort życia. Osoby, które są zainteresowane kupnem domu i mają problem ze znalezieniem budynku, który mieści się w limitach cenowych, powinny zwrócić uwagę na domy położone w pobliżu Szczecina. Ceny nieruchomości w pobliskich miastach są znacznie niższe niż w samym Szczecinie.

Program Mieszkanie Dla Młodych często umożliwia młodym ludziom uzyskanie kredytu hipotecznego, który można otrzymać wyłącznie pod warunkiem posiadania wkładu własnego. Otrzymane dofinansowanie to ogromna pomoc dla młodych mieszkańców Szczecinie, którzy często nie dysponują żadnymi oszczędnościami.