auto na firmę

Zakup używanego auta na firmę – to warto wiedzieć!

Flota składająca się z samochodów ułatwiających realizację zadań związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej to podstawa funkcjonowania większości firm. Wielu przedsiębiorców decyduje się na zakup aut na rynku wtórnym, za czym przemawiają względy finansowe.

Gdzie kupić używane auto na firmę?

Istnieje kilka sposobów na wyposażenie firmowej floty w niezbędne samochody, niemniej klienci salonu Autoplaza polecają zakup w takim właśnie miejscu. Lista korzyści płynących ze współpracy ze sprawdzonym salonem jest dość długa. Przede wszystkim na uwagę zasługuje różnorodność propozycji, jakie oferuje diler. Ford i inne znane marki to gwarancja znalezienia odpowiedniego auta – czy to osobowego, czy dostawczego. Ponadto specjalnie dla przedsiębiorców salony mają przygotowane atrakcyjne warunki zakupu samochodów, włącznie z gwarancją stanowiącą dodatkową zachętę dla nabywców.

Zakup używanego auta na firmę – adekwatnie do prowadzonej działalności

Samochód na firmę powinien pasować do charakteru i zakresu jej działalności. Pod innym kątem auta kupują np. przedsiębiorstwa budowlane, a pod innym firmy z branży spożywczej. Bardzo ważne jest to, aby samochód był w dobrym stanie technicznym oraz pochodził z pewnego, godnego zaufania źródła. Jego pochodzenie i historia serwisowa powinny być dokładnie udokumentowane. Mile widziany jest ponadto nieduży przebieg.

Zakup używanego auta na firmę – to jest ważne!

Decydując się na zakup używanego auta na firmę, trzeba patrzeć na taką inwestycję nie tylko przez pryzmat majątkowy, ale i podatkowy. Zwykle samochód wprowadzany jest do ewidencji jako składnik firmowego majątku, przez co możliwe są odpisy amortyzacyjne. Każdy przedsiębiorca powinien ocenić opłacalność dostępnych rozwiązań z zakresu finansowania zakupu samochodu. Nie bez znaczenia w omawianym kontekście jest intensywność eksploatacji pojazdu. Trzeba pamiętać o tym, że pieniądze wydane na użytkowanie firmowego samochodu można wpisać do kosztów uzyskania przychodu w określonym limicie.