AVON.pl

Zakupy w Internecie a sprzedaż produktów

Internet to dobrodziejstwo dzisiejszych czasów. Praktycznie wszystko można znaleźć w sieci – od przepisu na puszystą babkę cytrynową po merytoryczny artykuł o właściwościach zdrowotnych oleju lnianego. Przez internet można robić zakupy (siedząc wygodnie we własnym fotelu), płacić rachunki i przelewać pieniądze za wczasy na Wyspach Kanaryjskich. W sieci porozmawiasz za darmo z córką mieszkającą w Anglii i obejrzysz najnowszy serial na Netflixie – internet daje nieograniczone możliwości, z których warto umiejętnie korzystać.

Zakupy przez internet

…to cudowny sposób na zaoszczędzenie mnóstwa czasu. Nie musisz ruszać się z domu, żeby kupić warzywa na rosół i wystrzałową kieckę na wesele. Przez internet najczęściej kupujemy prezenty – książki, płyty, torebki czy biżuterię – ale nie tylko. Statystyczny Polak coraz częściej kupuje w sieci sprzęt RTV i AGD, zegarki, buty, odzież, a nawet kosmetyki, nie mówiąc o prozaicznych zakupach spożywczych – to niesamowicie wygodne rozwiązanie. Wieczorem składasz zamówienie, rano kurier dowozi Ci je bezpośrednio pod drzwi…

Sprzedaż produktów

Sieć to tylko jedno z miejsc, w których w dzisiejszych czasach odbywa się sprzedaż produktów. Innymi formami sprzedaży jest tradycyjna sprzedaż pośrednia i sprzedaż bezpośrednia, która odbywa się z pominięciem wielu etapów. Najczęściej producenci docierają z ofertą do konkretnych nabywców poprzez akwizytorów – można tu wskazać firmy kosmetyczne zatrudniające konsultantki, np. AVON czy FM kojarzone jako Fm World.

Różnice – zakupy w internecie a sprzedaż bezpośrednia

Jedna i druga forma ma swoje plusy i minusy, ale sprzedaż bezpośrednia wydaje się pewniejsza. Zamawiając kosmetyki renomowanej marki masz pewność, że zamawiasz oryginalny towar dobrej jakości, a nie jakąś podróbkę. Przez internet łatwo kogoś oszukać, a także naciągnąć. Ponadto zamawiając kosmetyki np. z AVON.pl nie płacisz za samą dostawę, a w przypadku zakupów w sieci – tak.