Zastosowanie folii

Folia termokurczliwa idealnie nadaje się do pakowania wszelkich artykułów, które z kolei wytwarzane są przez odbiorców przeróżnych branż, nie mniej jednak prym wśród nich wiodą: branże kosmetyczne, producenci czekolad, chemii, wyrobów papierniczych, cukierniczych, poligrafii i tworzyw sztucznych.

Również przedsiębiorstwa, które specjalizują się w pakowaniu, a także sklepy typu supermarket także korzystają maszyn takich jak urządzenia pakujące lub produktów foliowych. Samo pakowanie przeprowadzane jest metodą tak zwaną obkurczania termicznego, które odbywa się właśnie przy pomocy wyżej wymienionych maszyn.

Otóż folia termokurczliwa charakteryzuje się tym, iż posiada bardzo niską temperaturę zgrzewania oraz dość sporą wytrzymałością. Oprócz tego produkty te odznaczają się bardzo wysoką przezroczystością. Folię termokurczliwą zazwyczaj wykorzystuje się do pakowania takich produktów, które nie są zbyt ciężkie oraz gabarytowo niezbyt duże. Mogą to być na przykład: gry planszowe, kosmetyki w kartonowych opakowaniach, bombonierki i ciastka, puzzle, artykuły biurowe i książki, wyroby papiernicze, artykuły przeznaczone do higieny, pakiety promocyjne, albumy i kalendarze, płyty i kasety, a także wszelkie pozostałe wyroby z tworzyw sztucznych.

Folia termokurczliwa z PCV nie dość, że posiada wiele zalet, to również jej wszechstronne zastosowanie jest przyczyną tego, iż jest produktem niemal niezbędnym w każdym prosperującym przedsiębiorstwie, tak samo również jak i urządzenia pakujące. Same opakowania powstałe przy zastosowaniu folii termokurczliwej odznaczają się niezwykle praktyczną funkcją, a mianowicie skutecznie chronią zarówno przed zabrudzeniami jak i otarciami i pozostałymi uszkodzeniami mechanicznymi. W wielu przypadkach opakowanie foliowe podnosi również estetykę danego produktu.

Co również istotne, wszystkie opakowania, które zostały wytworzone z folii PCV są nietoksyczne, nie mają negatywnego wpływu na nasze środowisko oraz z powodzeniem mogą być poddawane recyklingowi. Pozostałe odpady z folii PCV można spalać w spalaniach, przy okazji pozyskując takie wartości energetyczne, które są porównywalne do kamiennego węgla. Warto również być świadomym tego, że każdy wyrób z folii PCV powinien posiadać certyfikat na znak bezpieczeństwa, który wydany został przez COBRO, to znaczy Centralny Ośrodek Badania Rozwoju Opakowań