Zastosowanie pomp spożywczych

Ze względu na niezwykle bujny rozrost gospodarki na całym świecie, w wielu gałęziach przemysłu jak i rolnictwa wymagane było zastosowanie coraz to nowocześniejszych sprzętów, pozwalających na uzyskanie produktów wyższej jakości.

Niezwykle ważne dla przemysłów: spożywczego, mleczarskiego, farmaceutycznego, kosmetycznego, browarniczego oraz przetwórstwa owocowo-warzywnego są pompy spożywcze. Ogólnie rzecz biorąc znajdują one zastosowanie wszędzie tam, gdzie wymagane jest zastosowanie wysokiego poziomu higieny, aby nie otruć konsumenta.

Konstrukcja pomp spożywczych

Pompy spożywcze zostały stworzone i zaprojektowane z myślą o zachowaniu najwyższego poziomu higieny. Dzięki swojej unikalnej konstrukcji, są one w pełni sterylne, a przy okazji spełniają nawet najbardziej restrykcyjne wymagania. Pompy te są wytwarzane z elementów, które zostały wcześniej dopuszczone do kontaktu z żywnością. Muszą one przede wszystkim mieć odpowiednie certyfikaty materiałowe. Ważnym ich czynnikiem jest łatwość demontażu, która jest niezwykle istotna z tego względu, że dzięki niej można pompy szybko przygotować do ręcznego mycia. Gdyby nie było to możliwe, konstruktorzy musieliby zapewnić możliwość umycia ich w układzie zamkniętym.

Serwis pomp

Chociaż pompy ze swojego założenia, niezależnie od tego, czy są to pompy śrubowe, czy też jakieś inne, powinny działać przez wiele lat bez żadnych problemów i nie powinny wymagać większych zabiegów konserwacyjnych, to jednak nierzadko dochodzi do ich uszkodzenia. Wtedy też niezwykle ważny okazuje się serwis, których usługa, w postaci jaką jest naprawa pomp może zmienić losy przedsiębiorstwa, przetwórstwa czy fabryki. Konstrukcja pomp jest bardzo solidna, dzięki korpusowi wykonanemu ze stali nierdzewnej, która to jest odporna na działanie kwasów. Jakkolwiek jednak zawsze mogą pojawić się różnego rodzaju awarie i wtedy na szczęście nie trzeba od razu wyrzucać całej pompy i wymieniać ją na nowy model lub sprawny odpowiednik, a wystarczy jedynie wybrać się do odpowiedniego serwisu. Za sprawą tego, że takie pompy zyskują na popularności, ich ewentualna naprawa nie należy do horrendalnie drogich usług, dzięki czemu właściwie każdy będzie mógł bez większych problemów zlecić ich naprawę.