warsztat

Na co zwrócić uwagę przy wyborze mechanika?

Jeżeli posiadamy już wiekowe auta wiemy, że często musimy odwiedzać mechaników samochodowych.

Cieknący olej, wytarte klocki hamulcowe, to tylko niektóre z napraw, które musimy wykonywać co jakiś czas. Warto zatem wybrać takiego mechanika samochodowego, który rzetelnie zajmie się naszym autem. Na co zatem zwrócić uwagę wybierając odpowiedni warsztat? Sprawdźcie!

Profesjonalne traktowanie

Pierwszą rzeczą na jaką powinniśmy zwrócić uwagę, jest sposób rozmowy z klientem. Jeżeli trafimy na mechanika samochodowego, który nie tylko nie będzie mieć dla nas czasu, ale także będzie nam odpowiadał wymijająco, lepiej poszukać jakiegoś innego warsztatu. Dobry mechanik powinien zapytać się m.in o przeszłość auta, jakie naprawy wykonywaliśmy w nim, w jaki sposób eksploatujemy nasz samochód oraz ile ma lat. Wybierając odpowiedni warsztat do naprawy naszego samochodu, powinniśmy zwrócić uwagę także czy mechanik prowadzi dokumentację, dzięki której zawsze będzie mógł wrócić do wcześniejszych napraw.

Mówienie o kosztach

Mechanik samochodowy powinien także sprawdzić, jakich napraw wymaga nasze auto i poinformować nas o kosztach. Tak samo w czasie naprawy naszego samochodu, jeżeli okaże się, że coś dodatkowego jest jeszcze do wymiany lub naprawy, powinien zatelefonować do nas i poinformować nas o dodatkowej awarii i kosztach.

Dobra organizacja

Zanim oddamy nasze auto do naprawy, dobrze jest rozejrzeć się po wnętrzu warsztatu, czy panuje tam względna organizacja czy raczej rozgardiasz. Oczywistym jest, że z pewnością nie będzie tam czysto, jednak jeżeli zauważamy spory chaos i brak porządku, lepiej zdecydować się na innego mechanika.

Dobra opinia

Najważniejszym aspektem, na który powinniśmy zwrócić uwagę jest powszechna opinia. Najlepiej wybrać się do takiego mechanika samochodowego, który jest popularny i posiada dobre referencje. Samochód jest rzeczą stosunkowo drogą, nawet ten starszy, dlatego nie warto tracić zbędnych pieniędzy na mechaników niesprawdzonych, którzy tylko mogą pogorszyć stan naszych czterech kółek. Często najlepszym wyborem jest zdecydowanie się na mechanika, który ma swój warsztat w większym mieście. Ceny z pewnością także będą wyższe, jednak płacąc osobie niesprawdzonej, narażamy się na podwójne koszty.