być fit

Jak być fit? Czyli jak zdrowo jeść i żyć

Bycie fit to trend obecny niezależnie od szerokości geograficznej. Fit chcą być kobiety oraz mężczyźni, młodsi i starsi. Co dokładnie oznacza bycie fit, czyli jak zdrowo się odżywiać i funkcjonować na co dzień? Sprawdź poniższe wskazówki i wprowadź je w życie!

Sport i brak nałogów

Sport to zdrowie i od kilku lat podstawa piramidy zdrowego żywienia i aktywności fizycznej. Jeśli chcesz być fit, to aktywność musisz włączyć w swą codzienność. Na szczęście nie ma dyscypliny ustalonej na sztywno, którą musisz się zająć, by nazywać się osobą żyjącą fit. Zamiast odwiedzać siłownię, możesz wybrać się na przejażdżkę rowerem do pracy lub energicznie maszerować przez przynajmniej pół godziny. Sport pomaga poczuć się lepiej psychicznie, odciążyć kręgosłup szczególnie u osób pracujących przy biurku i poprawić wygląd sylwetki. Włącz aktywność fizyczną w swoje życie przynajmniej 4 razy w tygodniu.

Bycie fit to też unikanie nałogów. Alkohol i papierosy to przyczyny nowotworów, zaniku koncentracji, nadciśnienia, arytmii, udaru czy chorób zębów. A przede wszystkim – mniejszej wydolności organizmu i gorszego samopoczucia. Mimo że rezygnacja z nałogów nie jest prosta, to wciąż warto o nią powalczyć.

Fit to zdrowe jedzenie

Samo zrezygnowanie z nałogów oraz uprawianie sportu nie wystarczy. Konieczne jest też wdrożenie zdrowej diety. Co oznacza zdrowa dieta? To stosowanie się do piramidy zdrowego żywienia, czyli oparcie jadłospisu o warzywa i owoce, ale z przewagą warzyw, włączenie do menu pełnoziarnistych produktów zbożowych, nabiału i jaj, chudego mięsa i ryb oraz zdrowego tłuszczu. Zdrowo skomponowany jadłospis zakłada spożywanie niewielkich porcji, ale regularnie. Rekomendowane jest przyswajanie 5 niewielkich posiłków w odstępach 2-3 godzinnych.

Nie masz czasu na gotowanie lub nie sprawia Ci to przyjemności? Nadal możesz być fit i odżywiać się zdrowo. Rozwiązaniem dla Ciebie jest skorzystanie z opcji cateringu dietetycznego. Fit Catering, którego pełną ofertę znajdziesz na stronie: https://fit-catering.pl/catering-dietetyczny-opole/ dostarcza każdego dnia posiłki do różnych miast Polski. Jeśli interesuje Cię catering Opole, to w Fit Catering znajdziesz coś dla siebie.

Różne oblicza diety fit

Myślisz, że fit dieta to jeden sposób odżywiania? To nieprawda. Wśród dostępnych planów dietetycznych w Fit Catering znajdziesz aż 10 różnych programów, a każdy z nich odpowie na inne potrzeby dietetyczne. Dieta Optimal oferuje największą różnorodność i brak wykluczeń pokarmowych. Dieta No Fish to jadłospis bezrybny, a Pesco bezmięsny. Z kolei w programie Vege nie znajdziesz ani mięsa, ani ryb. Plan dietetyczny Sport jest skierowany do osób aktywnych, w których diecie powinno być więcej białka oraz węglowodanów. Low Carb to odpowiedź na potrzeby osób poszukujących diety niskowęglowodanowej, a Natural bezglutenowej i zawierającej naturalne zamienniki produktów nabiałowych. Dieta Senso to lekkostrawne i naturalne produkty bez nabiału i glutenu. Program Keto pozwala przyspieszyć spalanie tłuszczu dzięki ograniczeniu węglowodanów i zwiększeniu podaży tłuszczów. Natomiast Intermittent Fasting to zdrowa dieta, która działa na zasadzie postu przerywanego.

Wybierz jadłospis odpowiadający na Twoje potrzeby i poczuj się fit każdego dnia.