nauka

Od czego powinniśmy rozpocząć naukę języka angielskiego?

Postawiłeś sobie kolejny cel – tym razem będzie to osiągnięcie poziomu zaawansowanego w zakresie znajomości języka angielskiego. Cel dobry, chęci i ambicje ogromne jednak jest problem z planem. Bo jak taka nauka powinna wyglądać? Od czego powinieneś zacząć?

Wszystko zależy od Twojej sytuacji.

Masz dwa wyjścia. Jeśli kontynuujesz naukę języka angielskiego po bardzo długiej przerwie możesz próbować własnymi siłami przypomnieć sobie słownictwo i wszystkie te zasady gramatyki. Jeśli jednak dopiero rozpoczynasz naukę angielskiego to powinieneś zadać sobie pytanie: czy sam dam radę? A jeśli nie, to kto mi może w tym temacie pomóc? Odnalazłeś bądź kupiłeś podręczniki do nauki, opracowałeś plan, poczytałeś w sieci jak to powinno wyglądać i po kilku miesiącach okazuje się, że dalej stoisz w miejscu. Pora zacząć naprawdę działać – nie tylko planować.

Weź sprawy w swoje ręce i działaj.

Jeśli już podjąłeś decyzję, że chcesz uczyć się języka angielskiego to musisz działać od razu. Odkładanie decyzji w czasie, szukanie miliona pomysłów na szybką i najlepiej bezproblemową naukę języka zajmie Ci nie tylko sporo czasu ale co gorsza – nie przyniesie żadnych efektów. Samodzielna nauka w domu również nie jest łatwa – jeśli nie masz w sobie na tyle samozaparcia i systematyczności – uwierz nic z tego nie wyjdzie. Lepszym rozwiązaniem okaże się uczęszczanie choćby raz w tygodniu do szkoły językowej, takiej jak lincoln.edu.pl niż przeglądanie kartki po kartce podręcznika, z którego i tak najczęściej mało co zrozumiesz. Ważne jest nie tylko poznawanie teorii ale również ćwiczenie języka angielskiego w praktyce. Gdzie lepiej nauczysz się poprawnie mówić jak nie w szkole językowej, w której masz kontakt z native speakerami? Być może nauka sprawi Ci trudności ale zastosowanie jednej z wielu oferowanych metod okaże się kluczem do sukcesu?

Nie ważne na jaką metodę się ostatecznie zdecydujesz – pamiętaj, że wszystko zaczyna się w głowie i jest zależne od Twojego nastawienia i chęci do nauki. A na to nikt nie będzie miał wpływu poza Tobą samym.