rolnictwo

Dlaczego warto stosować fungicydy w uprawie pszenicy?

Uprawa pszenicy nie jest prostym kawałkiem chleba. Każdy z rolników musi wykonać wielką pracę, by później móc jeść chleb najwyższej jakości z doskonałych materiałów. Jeśli więc chodzi o jej uprawę, jest to dość niewdzięczne zboże, które może być atakowane przez różnego rodzaju choroby, które wówczas dziesiątkują plony. Warto zatem spróbować walczyć ze szkodnikami i stosować doskonałe i nieinwazyjne fungicydy. Dlaczego?

Czym są fungicydy?

Fungus to z łaciny grzyb, a fungicydy to nic innego jak zabójcy grzybów, czyli przeciwdziałanie grzybom niszczącym pszeniczne zbiory. Są to naturalne środki chemiczne, które poprzez odpowiednie proporcje stają się zabójcze dla każdego rodzaju grzybów, które w sposób szczególny plądrują uprawy zboża, w tym pszenicy. Warto zatem zapoznać się z dobrej jakości produktami, między innymi z działaniem fungicydów w pszenicy z Syngenta.pl lub innych zaufanych dostawców.

Jak działają fungicydy?

Fungicydy są środkami organicznymi siarki i miedzi, które hamują proces oddychania grzybów. Dodatkowo hamują one biosyntezę białek oraz kwasów nukleinowych, aby powodować procesy zaburzeniowe w wymianie substancji chemicznych pomiędzy samą komórką grzyba, a otoczeniem. Wreszcie, fungicydy stymulują naturalne procesy odpornościowe roślin, w których zostały użyte. To kompleksowe działanie pozwala na całkowite zwalczanie grzybów i ratowanie plonów pszenicznych.

Specjalne zadanie soli nieorganicznej

Różnego rodzaju sole nieorganiczne mogą mieć szczególne zadanie w procesie zwalczania jednego z najmniej lubianych i najbardziej uporczywie powracających grzybów atakujących pszenicę. Mowa tutaj oczywiście o mączniaku prawdziwym zbóż i traw.

Stosowanie fungicydów nie zmienia struktury zboża i nie sprawia, że staje się ono gorszej jakości, a przy tym doskonale chroni je nie tylko przed mączniakiem prawdziwym, ale także przed innymi rodzajami toksycznych grzybów, które w sposób bezwzględny zajmują uprawy pszenicy.