Hosting www

Dlaczego wybór hostingu jest taki ważny?

Wybór hostingu to jedna z kluczowych kwestii związanych z naszą stroną internetową. Każdy oczekuje stabilności wraz z zachowaniem standardów szybkości. Spokój związany z odpowiednio dobranym hostingiem jest bezcenny.

Bardzo często dochodzi do sytuacji, w której łatwo o niedopasowanie zakupu do realnych potrzeb. Zdarza się tak w przypadku, gdy dajemy się skusić atrakcyjnej na pierwszy rzut oka reklamie.

Kluczowe cechy

Przed dokonaniem wyboru o zakupie hostingu, należy określić, czego potrzebujemy, oraz jakie są nasze oczekiwania. Oferowany hosting przez firmy które zainteresowały nas swoją ofertą powinniśmy ocenić pod kątem kilku kluczowych właściwości:

1. Szybkość

Jeżeli ładowanie strony trwa zbyt długo, użytkownicy prawdopodobnie opuszczą stronę, bez względu na to jakie oferuje usługi bądź produkty dane przedsiębiorstwo. Potencjalny odbiorca, prawdopodobnie odwiedzi inną, sprawniej działającą stronę. Należy takich sytuacji unikać.

2. Gwarantowany czas działania, solidność

Ciągłość działania witryny i odporność na usterki jest także bardzo ważna. Nawet krótki okres czasu, podczas którego witryna nie działa, może spowodować spadek liczby odwiedzających. Stabilność nie wyklucza przestojów, jednakże ryzyko jest zminimalizowane do zera.

3. Bezpieczeństwo

Bezpieczne lokalizowanie usług hostingowych dzisiaj jest mniej istotne niż to było w przeszłości. Warto jest spełniać wymogi prawne, lokalizując dane w kraju, w którym działamy.

4. Pomoc techniczna

W razie problemów, operator jest odpowiedzialny za szybką i sprawną naprawę. Terminowa odpowiedź na zgłoszenie awarii jest wymagana.

Hosting www ranking Top 10

Ranking pochodzi ze strony  top10host.pl

1. Hostido

Niskie ceny w połączeniu z wysoką szybkością. Cena od 44 zł na rok. Do 75x bardziej szybszy od Apache.

2. Smarthost

Niskie ceny w połączeniu z wysoką szybkością. Cena od 44 zł na rok. Do 75x bardziej szybszy od Apache. 14-dniowy bezpłatny okres próbny.

3. Dhosting

Najwyższy poziom stabilności serwerów +  Dynamiczne skalowanie zasoby serwerowe.

4. Kru.pl

Najtańszy pakiet od 29 zł na rok. Bezpłatny okres próbny.

5. Seohost

Ceny od 4zł/miesięcznie. Brak limitów transferu i liczby stron.

Dokładne dane na temat każdego serwisu znajdują się na stronie top10host.pl