Ferie nie tylko na stoku

Jeżeli należysz do osób, które nie przepadają za sportami zimowymi i wolą unikać gór w okresie ferii nie zostawaj w domu. Krótkie dni i długie noce, chłód i przeziębienia sprzyjają chandrze, dlatego wybierz się na zasłużony odpoczynek od pracy i naładuj baterie! Ferie wcale nie wiążą się z koniecznością zjeżdżania na sankach, wjeżdżania wyciągiem na Gubałówkę czy picia grzańca. Przełammy ten mit!

Miasto Królów Polskich

Idealnym miejscem do spędzenia ferii zimowych jest Kraków. Wyjątkowa mieszanina historii i nowoczesności, która wyziera zza każdego rogu, sprawia, że miasto to, nigdy się nam nie znudzi. Nie warto się długo zastanawiać. Wystarczy spakować walizkę, kupić bilet na pociąg i oczywiście zadbać o odpowiedni nocleg. Sieć hoteli Best Western posiada w Krakowie 4 obiekty, rozlokowane po całym mieście. Jest to niezwykle wygodne, gdyż wiedząc, co mniej więcej masz w planach, możesz idealnie dostosować destynację noclegu do swoich potrzeb. Best Western to sprawdzone hotele, które zapewnią najwyższe standardy obsługi. Możesz mieć pewność, że znajdziesz się w dobrych rękach, a zimowy urlop będzie jednym z bardziej udanych.

Nie tylko Wawel

Przed wyjazdem przygotuj się dobrze i sprawdź, co warto robić w Krakowie. Oczywiście, miasto obfituje w miejsca, które każdy z nas powinien odwiedzić chociaż raz, takie jak: Wawel, Rynek, Kościół Mariacki, Muzeum Narodowe czy Fabryka Schindlera. Jeżeli jednak odwiedziłeś już powyższe atrakcje turystyczne lub wolisz tej zimy udać w mniej oczywiste miejsca Kraków ma dla Ciebie wiele w zanadrzu.
Miasto słynie z wyśmienitej kuchni, której można doświadczać w naprawdę wielu restauracjach, kawiarniach i barach. Jak w każdym dużym mieście czeka Cię tu spora różnorodność i każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Warto przybyć do Krakowa większą grupą znajomych i skorzystać z szerokiej oferty klubów i pubów. To studenckie miasto jest znane, wszakże z dobrej zabawy i z niezapomnianych imprez. Jeżeli interesujesz się sztuką nowoczesną z pewnością przypadnie Ci do gustu Muzeum Sztuki Współczesnej Mocak, a także Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej. Będąc w Krakowie, warto oczywiście udać się do teatru, z którego przecież słynie stolica Małopolski. Najbardziej znane teatry, do których warto wstąpić to: Narodowy Teatr Stary, Teatr im. Juliusza Słowackiego, Teatr Stu czy Teatr Bagatela.