Grafiki okienne

Grafiki okienne i ich znaczenie reklamowe

Reklama zewnętrzna zajmuje coraz więcej miejsca w przestrzeni publicznej i wykorzystuje bogaty wachlarz nośników. Obecnie są to nie tylko tradycyjne plakaty czy billboardy. Ogromną popularnością cieszy się reklama wielkoformatowa na budynkach, czego znakomitym przykładem są grafiki okienne. W jaki sposób się je produkuje i wykorzystuje w branży reklamowej?

Grafika w oknie jako skuteczna reklama

Podstawowym celem reklamy zewnętrznej jest przykucie uwagi potencjalnego klienta będącego w ruchu. W tym celu wykorzystuje się atrakcyjne grafiki i chwytliwe hasła, które umieszcza się wszędzie tam, gdzie mogą zostać dostrzeżone przez przechodniów. W związku z ogromnym zagęszczeniem tego typu materiałów w przestrzeni publicznej, zainteresowanie klienta daną reklamą może być nie lada wyzwaniem. Dlatego też reklamodawcy poszukują coraz to nowszych środków przekazu i starają się, by dotarły one do grupy docelowej. W przestrzeni miejskiej doskonale sprawdzają się pod tym względem grafiki okienne. Dlaczego?

Ogromnym atutem reklam okiennych jest ich umieszczenie na wysokości wzroku przechodniów. – Mówi ekspert reprezentujący FUJIFILM Sericol Polska. – To skuteczny sposób na przyciągnięcie uwagi potencjalnego klienta mijającego siedzibę danej firmy. Dzięki temu tradycyjną witrynę można zamienić w efektowny obraz, który zachęci do zapoznania się z ofertą i skorzystania z usług bądź zakupu produktów promującej się w ten sposób marki.

Skuteczny przekaz reklamowy to jednak niejedyna korzyść wynikająca z zastosowania grafiki okiennej. To bowiem również ciekawy sposób na podniesienie estetyki budynku, a także osłonięcie jego wnętrza i zapewnienie pracownikom dogodnych, bezpiecznych warunków.

Właściwości grafik okiennych

Aby grafika okienna dobrze pełniła funkcje reklamowe, musi być estetyczna i odporna na oddziaływanie niekorzystnych czynników, w tym na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć czy zmienne temperatury. W tym celu wykorzystuje się materiały renomowanych producentów, czego przykładem są tusze Uvijet oraz maszyny cyfrowe wspomnianej wcześniej marki FUJIFILM. Zastosowanie farb uv, czyli utwardzanych przy użyciu promieniowania ultrafioletowego, gwarantuje wysoką jakość wydruków, które będą charakteryzowały się wytrzymałością i trwałością kolorów. Tusze UV można przy tym wykorzystywać na różnych podłożach, nie tylko na papierze, ale też np. na siatce, winylu czy innych tworzywach sztucznych. Dzięki temu można tworzyć różnorodne grafiki okienne, które będą się efektownie prezentowały i skutecznie przykują uwagę przechodniów.